photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Gość na Wydziale – Dr Fabien De Meester z Belgii

niedziela 16.03.2014

fabienDnia 10 marca 2014r. Wydział Nauk o Zwierzętach oraz Wydział Nauk o Żywności gościł wybitnego specjalistę z zakresu jakości jaj konsumpcyjnych Pana dr Fabien De Meester z Belgii. Fabien De Meester obronił doktorat w dziedzinie chemii na Uniwersytecie w Liege (ULg) w Belgii. Był również członkiem Instytutu Naukowego Weizmanna w Izraelu, gdzie specjalizował się w biologii molekularnej. Dr De Meester pełnił funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego rodzinnej firmy BNLfood (www.bnlfood.com) z  siedzibą w Luksemburgu, która wcześniej działała w Belgii pod nazwą Belovo SA, Egg Science & Technology. Grupa specjalizuje się w wyodrębnianiu z jaj składników wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym. W maju 2009r. Dr De Meester założył własne przedsiębiorstwo, firmę DMF.

Dr De Meester opublikował ponad 50 artykułów naukowych dotyczących chemii organicznej i spożywczej, enzymologii, biochemii, biologii molekularnej i biznesu. Dr De Meester jest autorem europejskiego patentu PCT WO (EP07102973.0) „Method For The Prevention of Chronic Inflammation-Associated Degenerative Diseases” („Metoda zapobiegania chronicznym stanom zapalnym związanym z chorobami degeneracyjnymi”), który jest wynikiem 20-letniej pracy obejmującej badania lipidów i kwasów tłuszczowych, ich fizjologicznego wpływu na człowieka oraz udział kwasów tłuszczowych w diecie i krwi (Status Omega-6). Wzrastająca liczba osób na całym świecie stosuje się do jego zaleceń w celu uniknięcia zachorowania na choroby degeneracyjne. Dr De Meester kontynuuje pracę nad poprawą ludzkiego zdrowia poprzez innowacyjne psychosomatyczne podejście, m.in. badanie rytmów naczyniowych. 

W spotkaniu uczestniczyli mgr inż. Ewa Koczywąs Kierownik Sprzedaży Dodatków Paszowych i Obsługi Kluczowych Klientów z firmy DSM Nutritional Products Sp z o.o., dr Monika Michalczuk i dr Julia Riedel z Wydziału Nauk o Zwierzętach oraz dr hab. Agata Marzec i mgr inż. Arleta Błońska z Wydziału Nauk o Żywności. Celem spotkania była ocena możliwości wykorzystania bazy doświadczalnej i laboratoryjnej obu Wydziałów do współpracy z firmą DSM Nutritional Products Sp z o.o. i dr Fabien De Meester.


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie