Inkubator Innowacyjności

niedziela 2.02.2014

inkubator- zdjęcieSzkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otrzymała dofinansowanie MNiSW, w wysokości prawie 1,5 mln zł, na realizację projektu „Inkubator Innowacyjności”, którego zadaniem jest ułatwienie komercjalizacji wyników badań prowadzonych w naszej Uczelni. Autorami projektu byli: Michał Borowy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz dr Marcin Gołębiewski z Wydziału Nauk o Zwierzętach, Katedry Szczegółowej Hodowli Zwierząt. Projekt skierowany jest do wszystkich Wydziałów SGGW. Inkubator zostanie umiejscowiony na naszym Wydziale, w Katedrze Szczegółowiej Hodowli Zwierząt, a realizacja zadań objętych projektem będzie prowadzona w ścisłej współpracy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie została jednym z 12-u laureatów w skali całego kraju. W konkursie wygrały głównie uczelnie techniczne. Do realizacji przyjęto 2 projekty uczelni przyrodniczych.  W dniu 30.01.2014r. w MNiSW odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursy. Podczas uroczystości naszą Uczelnię reprezentowali: prof. dr hab. Wiesław Bielawski, Prorektor ds. Rozwoju, prof. dr hab. Andrzej Lenart, Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy z Gospodarką; Anna Kula, Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz autorzy projektu: Michał Borowy z Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz dr Marcin Gołębiewski z Wydziału Nauk o Zwierzętach.