photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


18. 01. 2014r. Łowy z sokołami

środa 29.01.2014

Dnia 18 stycznia 2014 roku grupa studentów z Koła Naukowego Aves wybrała się na łowy z sokołami niedaleko Łowicza. Przyjechawszy poprzedniego dnia, studenci z samego rana zebrali się przy samochodach i wraz z doświadczonymi sokolnikami wyruszyli w teren.

Dzień był dosyć mroźny, lecz rekompensatą za mało dogodną temperaturę okazał się piękny widok ośnieżonych, zamglonych pól. Malowniczy krajobraz oraz teren obfitujący w zwierzynę to marzenie każdego praktykującego sokolnika, a tam to wszystko było na miejscu.

W grupie polujących ptaków zdecydowaną przewagę liczebną miały sokoły wędrowne, jednak można było również podziwiać jednego jastrzębia oraz hybrydę raroga z białozorem. Studenci po raz kolejny mieli okazję na własne oczy ujrzeć kunszt łowiecki oraz powietrzne umiejętności tych pięknych ptaków. Królem polowania okazał się jastrząb, który złowił najwięcej bażantów.

Przemarznięci po pełnym emocji dniu członkowie KN Aves wypili jeszcze wraz z sokolnikami rozgrzewającą herbatę i następnie wieczorem wrócili do Warszawy.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, zarówno ze względów towarzyskich, jak również z uwagi na zdobytą wiedzę i doświadczenie.

z_10 z_11

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie