5. 12. 2013r Spotkanie Koła Naukowego Aves

niedziela 15.12.2013

W dniu 5 grudnia 2013r. odbyło się spotkanie Sekcji Sokolniczej KNAves ze specjalnym gościem – Piotrem Adamiakiem, autorem książki „Ptaki drapieżne, hodowla wolierowa.” Sokolnik odwiedził studentów również ze swoimi podopiecznymi – samicą Sokoła wędrownego i samicą Sokoła raroga górskiego. Pan Adamiak przedstawił temat ich hodowli, sposobu budowania wolier i wytłumaczył, jak rozwiązywać problemy związane z hodowlą. Studenci mieli możliwość dowiedzieć się, jak używać inkubatorów, jak wygląda odchowywanie młodych piskląt, czy na własnej skórze wypróbować działanie telemetrii. Pod koniec potkania sokolnik odpowiadał na pytania zaciekawionych miłośników ptaków szponiastych.

4 5