21. 11. 2013r. Spotkanie Koła Naukowego Aves

niedziela 15.12.2013

W dniu 21 listopada 2013r. odbyło się kolejne spotkanie Sekcji Sokolniczej Koła Naukowego Aves. Głównym tematem spotkania była fotorelacja opisująca wygląd łowów z ptakami szponiastymi. Zdjęcia zaprezentowała Renata Tobolova, która razem z innymi członkami KNAves, jako obserwator, wzięła udział w XL Jubileuszowych Łowach z Sokołami w Busko Zdroju. Dzięki prezentacji studenci mogli zrozumieć różnice w polowaniu z sokołami, jastrzębiami oraz orłami. Zostały przedstawione zagadnienia takie jak: na jaką zwierzynę polują ptaki szponiaste, czy sokolnicy współpracują z psami, jak powinni zachowywać się obserwatorzy biorący udział w polowaniu. Poruszono również temat dotyczący zwyczajów myśliwskich m.in. w jaki sposób oddaje się cześć złowionej zwierzynie czy jak wygląda rozpoczęcie łowów.