27-29.09.2013r. Łowy z orłami w Czechach

poniedziałek 18.11.2013

W dniach 27-29 września 2013 roku członkowie naszego Koła uczestniczyli w łowach z orłami organizowanymi corocznie w Czechach przez tamtejszych sokolników.

W zamian za pomoc w płoszeniu zwierzyny mogliśmy obserwować jak ptaki łowcze takie jak jastrzębie, harrisy czy orły przednie posługują się swoimi umiejętnościami łowieckimi, polując na zające, a nawet sarny. W wolnym czasie sokolnicy i jastrzębiarze dzielili się z nami swoją ogromną wiedzą na temat układania ptaków i szkolenia ich do polowań. Przybliżyli nam również warunki ich utrzymania oraz uświadomili o zagrożeniach wynikających z posiadania orła przedniego.

Czechy_1 czechy_2 Czechy_3