poniedziałek 4.11.2013

LOGO KN WNZ 1Koło Naukowe Wydziału Nauk o Zwierzętach jest organizacją zrzeszającą miłośników zwierząt. Nasze główne działania to propagowanie racjonalnego chowu i hodowli zwierząt udomowionych, wyjazdy terenowe,  edukacja dzieci i młodzieży oraz promocja uczelni na dniach otwartych, Dniach SGGW oraz imprezach branżowych.

Sekcje Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach:

• Zoologiczna (opiekun dr inż. Krzysztof Klimaszewski)
  • Pszczelarska (opiekun dr inż. Jakub Gąbka)
  • Kynologiczna (opiekun dr Katarzyna Fiszdon)
  • Genetyczna (opiekun dr Zuza Nowak)

Sekcja zoologiczna może pochwalić się pokaźną kolekcją zwierząt takich jak gady; płazy; owady; pajęczaki; ssaki; ryby).

Oprócz opieki nad naszymi podopiecznymi, naszym zadaniem jest prowadzenie badań terenowych, między innymi w Parkach Narodowych i Parkach Krajobrazowych.

Co roku, z sukcesem, bierzemy udział w Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych, który jest zwieńczeniem całorocznej pracy Koła Naukowego.

Organizujemy otwarte wykłady z cyklu „Wędrówki Przyrodnicze”, na które zapraszamy ludzi, którzy zarażają nas swoją pasją,  chcą podzielić się z nami wspomnieniami z podróży małych i dużych lub opowiadają o ciekawej pracy, jaką wykonują.

Jeśli masz duszę przyrodnika i chcesz do nas dołączyć napisz do nas!

Kontakt: sekcja.zoologiczna@gmail.com