Szkolenie w programie LIDER
Proszę, aby wszyscy pracownicy, którzy spełniają warunki uczestnictwa w konkursie przystąpili do aplikacji.
Informuję jednocześnie, że wszyscy chętni otrzymają wsparcie i pomoc w przygotowaniu wniosków w konsultacjach indywidualnych z p. Kornelią Piech.
Informacje o chęci wzięciu udziału w szkoleniu proszę kierować do Grzegorza Grodkowskiego, na adres mailowy: grzegorz_grodkowski@sggw.edu.pl.
Dr hab. Marcin Gołębiewski, Prof. SGGW
Dyrektor INZ
Kornelia Piech swoje doświadczenie na polu inwestycji rozpoczęła od wygranej w Global StartUp Challenge 2013, czyli konkursie dla startupów, w którym udział wzięło ponad 200 zespołów z kraju i zagranicy, a główną nagrodą była możliwość uzyskania inwestycji w wysokości 1 mln zł. Zostało to docenione na łamach „Bloomberg Businessweek Polska” w artykule J. Orłowskiej pt. „Innowatorka Kornelia Piech”.
W kolejnych latach Kornelia Piech pozyskiwała finansowanie ze środków unijnych dla rozwijanych przez nią start-upów, a także założyła E-biz camp, w ramach którego wspierała przedsiębiorczych studentów w rozwoju i komercjalizacji ich przedsięwzięć.
Po zakończeniu projektów zaangażowała się we wsparcie procesu inwestowania w przedsięwzięcia związane z blockchainem i walutami cyfrowymi w ramach powołania, a potem pełnienia funkcji Dyrektora ds. Operacyjnych i Finansowych w realizowanym przez Blockchain Technologies sp. z o.o. projekcie Polski Akcelerator Technologii Blockchain. Przeprowadzała analizy zgłoszonych do akceleratora projektów oraz wspomagała proces wyboru, a później warunków wypłaty finansowania dla wyselekcjonowanych projektów.
Już w 2012r. Kornelia Piech została wyłoniona laureatką konkursu grantowego „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet-naukowców”. W latach 2012-2013 uczestniczyła w cyklach szkoleń z zakresu m.in. zarządzania projektami B+R, finansowania innowacji i działalności B+R, czy też ochrony własności intelektualnej, co stanowiło doskonały punkt wyjścia do dalszej pracy na tym polu.
Od 2013r. Kornelia Piech pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Instytutu Wiedzy i Innowacji. W ramach współpracy z tą jednostką naukową kierowała wieloma projektami badawczymi dotyczącymi głównie innowacyjności gospodarki, innowacyjności przedsiębiorstw czy też komercjalizacji wiedzy. Najważniejszymi ze zrealizowanych z powodzeniem projektów były:
- Audyt Technologiczny SGGW, w ramach którego we współpracy z naukowcami ze wszystkich 11 wydziałów uczelni wyselekcjonowano najlepiej rokujące pod kątem komercjalizacji rozwiązania. Następnie w porozumieniu z badaczami będącymi autorami projektów opracowano analizy proof of concept oraz proof of principle dla 10 najlepszych projektów.
- Przeprowadzenie doradztwa w zakresie tworzenia strategii innowacyjnych oraz stworzenie opracowania pn. „Strategia Innowacyjna dla Firmy…” dla 21 firm z województwa warmińsko-mazurskiego, w ramach którego udzielono merytorycznego wsparcia w zakresie możliwości komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych, będących w posiadaniu firm.
Równolegle, Kornelia Piech realizowała również projekty o charakterze stricte naukowych, w tym m.in. grant badawczy PRELUDIUM finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, realizowanego w Szkole Głównej Handlowej, czy też kierowała projektem badawczym pt. „Pozycja innowacyjna Mazowsza na tle innych regionów kraju i Europy” przeprowadzonego w ramach projektu nr POKL.08.02.02-14.-001/09 pt. „Budowa systemu monitoringu i podstaw ewaluacji wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza”.
Aktualnie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Kornelia Piech specjalizuje się w komercjalizacji wynalazków i wyników badań naukowych, skutecznie budując i wspierając współpracę pomiędzy przedsiębiorcami i naukowcami w oparciu o instrumenty stymulujące rozwój sektora R&D dostępne w instytucjach takich jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy PARP.