photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

ZAPROSZENIE

czwartek 27.02.2020

Zapraszamy na Festiwal Nauki organizowanym przez LXIII LO im. Lajosa Kossutha w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się w dniu  20 marca 2020r. w godzinach 10-14.  https://www.facebook.com/knzzsggw/ .


ZAPROSZENIE

środa 26.02.2020

Koło Naukowe WHBiOZ  oraz Stowarzyszenie Miłośników Żubrów seredcznie zapraszają ns spotkanie Sekcji Żubrowej, w dniu 3.03.2020r. o godz. 18, sala 37.Zubr


ZMIANA terminu Seminarium „Pies po służbie 2020″

poniedziałek 24.02.2020

Pies Po SłużbieSeminarium „Pies po służbie” odbędzie się w późniejszym terminie.

 

 

 

 

 

Harmonogram seminarium:

09:00 – 09:30 rejestracja uczestników
10:00 – 18:00 wystąpienie prelegentów:

1. Sebastian Długosz „Starość to nie choroba – na czym polegają procesy starzenia się psa”

2. Grażyna Węglarczyk „Pies służbowy z chorobą nowotworową: leczenie, opieka”

3. Ścibor Sikorski „Psy wojny oczami nastolatka”

4. Magdalena Drohomirecka „Miopatia kończyn miednicznych u psa – opieka codzienna i rehabilitacja”

5. Monika Banaś „Lęk separacyjny – zaburzenie zachowania psa w wyniku zakończenia pracy zawodowej”

Prelegenci

* Sebastian Długosz – lekarz weterynarii. Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie ukończył w 2016r. Od samego początku praktykuje w zawodzie, a kręgiem zainteresowań jest ortopedia, neurologia oraz behawioryzm psów. Po godzinach pomaga opiekunom swoich pacjentów w szkoleniach z zakresu podstawowego posłuszeństwa z wykorzystaniem metod pozytywnego wzmocnienia. Prywatnie pasjonat psów pracujących, zakochany w pracy gruzowej oraz interesujący się medycyną pola walki. Wraz ze swoim psem Albinem próbują naśladować profesjonalistów bawiąc się w wolnych chwilach w tropienie. Swoją codzienność zawodową prowadzi w lecznicy Przychodnia Weterynaryjna Dr Świstak. Podczas seminarium omówi najistotniejsze aspekty starzenia się organizmu psa: „Starość to nie choroba – na czym polegają procesy starzenia się psa”

* Grażyna Węglarczyk – ratownik i przewodnik psa ratowniczego. Biolog, specjalność ekologia zwierząt (UJ). Zaangażowana w ochronę przyrody i klimatu oraz ekologię integralną; mieszka na ogół w lesie w Gorcach ze swymi psami. Od 19 lat uczestnicząca w szkoleniu psów ratowniczych. Z owczarkiem niemieckim użytkowym Ursą (certyfikaty: IRO tropienie, PSP poszukiwawczy terenowy) tworzyły zespół w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Goszcza, uczestnicząc w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych. Ursa została wycofana ze służby po wykryciu choroby nowotworowej. Podczas seminarium podzieli się doświadczeniem i refleksjami na temat: „Pies służbowy z chorobą nowotworową: leczenie, opieka”.

* Ścibor Sikorski – trzynastoletni opiekun byłego psa bojowego JW GROM oraz opiekun irakijskiego psa Saddama, przywiezionego przez tatę z Iraku. Historia 10 letniej opieki nad psem skrzywdzonym przez działania wojenne i teraźniejszość opieki byłego psa walczącego. Podczas seminarium opowie o historii losów psów splecionych z życiem nastolatka z okolic Łodzi: ” Psy wojny oczami nastolatka – Ścibora Sikorskiego”.

* Magdalena Drohomirecka – były przewodnik psa specjalnego. Obecnie jego opiekun. W czasie wolnym podnosi kwalifikacje z pierwszej pomocy zwierzętom towarzyszącym. Od 2018r. certyfikowany Ratownik KPP. Od młodych lat marzyła o pracy ze zwierzętami. Po przyjęciu do służby i kilku latach prób – udało się. Z psem służbowym pracowała 4,5 roku do czasu wycofania ze względów zdrowotnych. W wolnym czasie lubi aktywnie spędzać czas. Wraz z wiernym przyjacielem zwiedza zakamarki Polski i świetnie się przy tym bawią. W trakcie seminarium podzieli się doświadczeniem w opiece nad psem z chorobą aparatu ruchu: „Miopatia kończyn miednicznych u psa – opieka codzienna i rehabilitacja”.

* Monika Banaś – autorka projektu Pies Po Służbie 2020; – były przewodnik psa specjalnego. Certyfikowany opiekun zwierząt i instruktor terapii zajęciowej. Otacza opieką, w tym terapią behawioralną, psa wycofanego ze służby po około 10ciu latach jego pracy zawodowej. Jako promotor zdrowia i edukator zdrowotny kreuje nurt wielowątkowych działań prozdrowotnych dla psa i opiekuna propagując zbawienny wpływ spacerów na zdrowie psa i człowieka. Jest kwalifikowanym Ratownikiem Zwierząt, Ratownikiem Pola Walki i Instruktorem Pierwszej Pomocy realizującym autorski projekt WRT K9 Weterynaryjne Ratownictwo Taktyczne dla przewodników psów pracujących oraz personelu weterynaryjnego i medycznego. Przez lata czynna zawodowo jako asystent lekarza weterynarii w całodobowej klinice weterynaryjnej. Zainteresowania: ratownictwo taktyczne, kynologia. W trakcie seminarium przedstawi holistyczną opiekę nad byłym psem pracującym i jego opiekunem, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem na temat: „Lęk separacyjny – zaburzenie zachowania psa w wyniku zakończenia pracy zawodowej”.

Współorganizatorzy:
Instytut Nauk o Zwierzętach SGGW
Wydział Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW
Kampus SGGW
Pro Publico Bono
Bez udziału psów
Rejestrację na seminarium proszę wysyłać na adres:

agnieszka_boruta@sggw.pl

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

https://k9pl.wordpress.com/pies-po-sluzbie/


niedziela 23.02.2020

https://www.facebook.com/sekcjazoologicznasggw/?ref=bookmarks


DOFINANSOWANIE KONFERENCJI

sobota 22.02.2020

partnerPartnerzy EPAA (European Partnership for Alternative Approaches to Animal Testing) sponsorują granty dla studentów i młodych naukowców umożliwiające uczestnictwo wybranych wydarzeniach naukowych:

  • Kongres -ESTIV – Europejskie Towarzystwo Toksykologiczne In Vitro – 8-11 czerwca – Barcelona – aplikacja do  04/05/2020
  • Światowy Kongres na temat alternatyw i wykorzystania zwierząt w naukach przyrodniczych – 23–27  sierpnia – Mastricht – aplikacja do  06/07/2020
  • Doroczny kongres EUROTOX – Federacji Europejskich Toksykologów – 6–9 września – Kopenhaga -aplikacja do  13/07/2020

Możliwe są dwa poziomy dotacji

  • Połowa stypendium – pokrywa zwrot opłat rejestracyjnych a także opłaty za podróż i zakwaterowanie na podstawie rachunków wydatków do maksymalnej kwoty 500 €.
  • Pełna dotacja obejmuje zwrot opłat rejestracyjnych a także opłaty za podróż i zakwaterowanie, do maksymalnej łącznej kwoty 1000 €, na podstawie paragonów

Ubiegający się o stypendium

1) Muszą studiować w jednym z państw członkowskich UE lub w Wielkiej Brytanii (mogą mieć inne obywatelstwo – spoza UE).

2) Muszą ukończyć studia pierwszego stopnia z co najmniej 180 punktami ECTS, nie mogą mieć stopnia doktora.

3) Muszą nadal być studentami studiów stacjonarnych lub młodymi naukowcami (w wieku ≤ 35 lat).

4) Młodzi naukowcy zatrudnieni w przemyśle nie kwalifikują się

3RS Student grants 2020 Call for submissions


Ankieta oceny nauczyciela akademickiego

środa 12.02.2020

IMG_0343Szanowni Państwo, poniżej zamieszczamy aktualną Ankietę Oceny Nauczyciela Akademickiego.

Zarz_dzenie Rektora nr 66 – zarz_dzenie oceny za 2017-2019

ANKIETA – załącznik do Uchwały nr 74 – ocena za 2017-2019

ANKIETA oceny nauczyciela za 2017 -2019 – wersja do edycji DOC

Uchwala nr 74_2016-2017 – regulamin oceny nauczyciela

OCENA PRACOWNIKÓW – PISMO zawierające info od Dyrektora Instytutu W. Olech

OCENA PRACOWNIKÓW – INFORMACJA z BIURA NAUKI dotycząca zasad punktowania dorobku

OCENA PRACOWNIÓW – HARMONOGRAM, PUNKTY


WYSTAWA KUR OZDOBNYCH

sobota 1.02.2020

logokuryW dniach 8-9.02.2020r. odbyła się na terenach obiektów sportowych SGGW Wystawa Kur Ozdobnych organizowana przez Związek Hodowców Drobiu Rasowego „Gallus”. Była to doskonała okazja do podkreślenia wkładu kultury europejskiej w hodowlę drobiu na przestrzeni wieków. Była to wystawa jubileuszowa, fetująca 20-lecie związku „Gallus”. Na wystawie jak co roku prezentowano kury rodem z całego świata, m.in. z Chin, Japonii, Indonezji, Anglii, Niemiec, Holandii, Indii i wielu jeszcze innych krajów. Można było podziwiać najmniejsze kury świata, jakimi są m.in. Seramy, Szabo oraz Sebritki – o niepowtarzalnym rysunku upierzenia czy kury Jedwabiste o miękkiej, futrzastej strukturze upierzenia. Dla kontrastu, niezwykle ciekawie prezentowały się największe kury świata – olbrzymy, do których należą Brahmy, Kochiny o masie ciała ok. 7 – 10 kg. Poza wymienionymi ptakami, hodowcy przedstawili piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz śpiewające rarytasy wśród kur – ptaki charakteryzujące się niepowtarzalnym talentem – Ayam Ketawa. Wystawa adresowana była do młodych i doświadczonych naukowców, hodowców oraz miłośników tych ptaków z Polski i zagranicy. Na wystawie pokazano ok. 800 szt. ozdobnych kur ocenionych przez sędziów z Niemiec, Belgii, Słowenii i Słowacji. Jak co roku, wystawę obejrzało bardzo wielu rodziców z dziećmi. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się woliera z kurczętami i małymi przepiórkami.

Zdjęcia: mgr Marta Kołnierzak

wystawa kur


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie