photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Zakwaterowanie w weekendy!

wtorek 30.11.2021
WAZNE1
Jeśli nie ma miejsc w akademikach SGGW możecie Państwo skorzystać z oferty Best Western Hotel Portos | O3Hotel (dawniej START hotel ATOS**) | START hotel ARAMIS*

Oferta dla studentów SGGW na pobyty weekendowe (piątek-poniedziałek) – obowiązuje do końca 2022 roku.

Rezerwacje na hasło: SGGW

 

Rezerwacje dokonywane indywidualnie przez uczestników w Dziale Rezerwacji/Recepcji

Płatność: ustalana indywidualnie z Działem Rezerwacji (brak możliwości wpłaty przelewem po usłudze).

Proponowane ceny:

 

BEST WESTERN Hotel PORTOS ***

Pokój bez śniadania: 149 pln/za pokój za dobę

(jedynka, dwójka, trójka)

 

Start Hotel ARAMIS *

Pokój bez śniadania: 120 pln/za pokój za dobę

(jedynka, dwójka, trójka)

W celu rezerwacji bardzo prosimy studentów o kontakt bezpośrednio z Działem Rezerwacji Indywidualnych:

Kontakt do działu rezerwacji:

 

Best Western Portos***

Tel.: 22 207 60 00
e-mail: 
hotel@bwportos.pl

 

hotel Aramis*

Tel.: +48 22 207 80 00
e-mail: 
aramis@starthotel.pl


Instytut Nauk o Zwierzętach w konkursie MINIATURA 5

poniedziałek 29.11.2021

MINIATURA_5_logo

Podstawowym celem konkursu MINIATURA 5 jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy. O przyznanie środków mogli starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2009 r. nie kierowali i nie kierują projektem badawczym finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe.

 

Z Instytutu Nauk o Zwierzętach następujące projekty otrzymały finansowanie:

1. Projekt pt: „Analiza porównawcza układu pokarmowego ryb z podrzędu Anabantoidei” otrzymał zgodę na finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Miniatura 5. Celem naukowym projektu jest przeprowadzenie analizy porównawczej budowy przewodów pokarmowych ryb z podrzędu Anabantoidei za pomocą metod histologicznych. Planowane jest  wykonanie  analiz  histologicznych,  histochemicznych i immunohistochemicznych. Ogólna budowa przewodów pokarmowych zostanie opisana na podstawie wyników topograficznego barwienia hematoksyliną i eozyną, a struktura i układ komórek śluzowych na podstawie wyników barwień błękitem alcjańskimi odczynnikiem Schiffa z kwasem nadjodowym. Przewiduje się także wykorzystanie technik  immunohistochemicznych  w  celu  wyznakowania  komórek neuroendokrynowych i endokrynowych produkujących hormony odpowiadające za regulacje procesów trawienia i wchłaniania składników pokarmowych. Czas trwania projektu to 12 miesięcy, a jego rozpoczęcie zaplanowano na 01.01.2022 r.

2. Projekt pt: „Wykorzystanie gnojowicy świńskiej jako medium wzrostowego w produkcji rzęsy wodnej (Lemna L.)
Cel pracy: Celem zadania badawczego będzie określenie wpływu różnych stężeń gnojowicy świńskiej w medium wzrostowym na wzrost rzęsy wodnej i określenie jej składu chemicznego oraz możliwości wykorzystania jako paszy białkowej dla zwierząt.

INZ – Projekt finansowany przez NCN

logoWNZProjekt pt. „Odpowiedź behawioralna i fizjologiczna sarny europejskiej (Capreolus capreolus) na farmy wiatrowe w krajobrazie rolniczym” otrzymał zgodę na finansowanie z Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Opus 21. Celem naukowym projektu jest zbadanie wpływu farm wiatrowych na sarny. Badanie polegać będzie na porównaniu analizowanych parametrów u saren narażonych na działanie farm wiatrowych oraz osobników poza tym oddziaływaniem, tj. na obszarach kontrolnych. (more…)


Rafał Maciaszek – Klimatyczny Człowiek Roku 2021

444c252b-9280-4c93-9995-18e5523c3ec2Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetweryński wziął udział w uroczystej gali wręczenia nagród laureatom Konkursu Klimatyczny Człowiek Roku. Wydarzenia miało miejsce 29 listopada 2021 r. w siedzibie ministerstwa.

Konkurs Klimatyczny Człowiek Roku to projekt pilotażowy, który został zorganizowany z inicjatywy działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Przeprowadzony został przez Ministerstwo klimatu i Środowiska przy udziale Krajowego Ośrodka Zmian Klimatu (PIB-IOŚ). Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku 16-30 lat, które angażują się w prospołeczne, edukacyjne działania na rzecz ochrony klimatu, ograniczania skutków zmian klimatu oraz adaptacji do zmian klimatu. Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno zwycięskich inicjatyw,  jak i skali zainteresowania konkursem. Chciałbym podziękować za wszystkie oddane w nim głosy, których było blisko 6,5 tysiąca – powiedział podczas uroczystej gali wręczenia nagród wiceminister Adam Guibourge-Czetwertyński.

Tytuł Klimatycznego Człowieka Roku 2021 otrzymał Rafał Maciaszek, który założył nieformalną organizację Łowca Obcych. W ramach jej działalności lokalizowane i obejmowane monitoringiem są gatunki roślin i zwierząt akwariowych uwolnionych do wód otwartych w Polsce. Na stronie oraz na facebookowym fan page’u publikowane są aktualne informacje na temat gatunków obcych, ich wpływu na środowisko przyrodnicze i gospodarkę, podejmowanych działań w zakresie ich kontroli, plakaty edukacyjne, a także klucze do identyfikacji poszczególnych gatunków oraz sposoby postępowania w przypadku ich stwierdzenia. Przyznano również dwa wyróżnienia i czeki na 4 tys. zł. Otrzymały je Weronika Urbańska – ekspertka w dziedzinie efektywnej i racjonalnej gospodarki odpadami, zaangażowana w wydarzenie #Trashtagchallenge 2, mające na celu promowanie postaw proekologicznych wśród studentów największych wrocławskich uczelni poprzez wspólne uprzątnięcie terenu z odpadów oraz Małgorzata Terrero-Rozmus – założycielka instagramowego profilu Rething, na którym zachęca obserwujących do podejmowania codziennych działań na rzecz klimatu i upowszechnia wiedzę  na temat zmian klimatu oraz o środowisku.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

R.Maciaszek-statuletka-i-dyplom-KCzR-2021-300x226


Współpraca Instytutu Nauk o Zwierzętach z firmą ActivTek

act_logoW ramach konkursu 1/1.1.1/2021 – Szybka Ścieżka, Instytut Nauk o Zwierzętach w konsorcjum z firmą ActivTek otrzymał dofinansowanie w kwocie 5 452 375 zł (w tym 1 581 625 zł dla SGGW) na projekt pod tytułem „Opracowanie innowacyjnej technologii fotokatalitycznej (RCI) zmniejszającej stężenie pyłów, amoniaku i ogólnej liczby drobnoustrojów w kurniku w celu wytworzenia produktu w postaci systemu wentylacyjnego RCI dla podniesienia dobrostanu drobiu w systemach chowu intensywnego.” Celem projektu jest opracowanie nowego rodzaju systemu wentylacyjnego z modułem fotokatalitycznym (RCI) przeznaczonego do chowu drobiu w kurnikach z utrzymaniem intensywnym, który będzie skutecznie ograniczał liczbę mikroorganizmów w powietrzu i ściółce, zapylenie oraz stężenie amoniaku w czasie rzeczywistym i przez cały okres użytkowania ptaków w budynku. Kierownikiem prac badawczo-rozwojowych jest dr hab. Tomasz Niemiec, prof. SGGW.


Zajęcia z WF – sem 3. BZ, HiOZTiD i sem. 5 zootechnika

 

logoWNZODRABIANIE ZALEGŁYCH ZAJĘĆ WF W SEMESTRZE ZIMOWYM 2021/2022.

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją związaną z Covid-19 oraz z przejściem poszczególnych kierunków na system pracy zdalnej „samoizolacja” Kierownictwo SWFiS podejmuje decyzję o wprowadzeniu następujących form odrobienia usprawiedliwionych zaległości tj. zajęć WF:

1. Umożliwienie studentowi odrobienie zajęć WF w tradycyjnej formie (aktywny udział w zajęciach) do końca semestru zimowego 2021/2022. Termin ustala prowadzący.

2. Odrobienie zajęć WF przez napisanie pracy pisemnej nadesłanej na pocztę służbową prowadzącego lub platformę MS Teams (grupa dydaktyczna) do końca semestru zimowego 2021/2022. Tematykę prac ustala prowadzący zajęcia.

3. Umożliwienie studentowi odrobienie zajęć WF w tradycyjnej formie (aktywny udział w zajęciach) w „sesji na sportowo” w terminie od 1.02.2022 do 9.02.2022.

W „sesji na sportowo” codziennie odbywać się będą 4 zajęcia podzielone na bloki tematyczne, prowadzone na zasadach ujętych w „Regulaminie zaliczenia zajęć WF”. Godziny i tematyka zajęć zostanie podana w późniejszym terminie.

Wszystkie informacje dostępne będą na stronie SWFiS.

O sposobie i terminie wyrównania zaległości powstałych w skutek usprawiedliwionych nieobecności (COVID-19) decyduje prowadzący po konsultacji ze studentem.

Kierownik SWFiS

mgr Dariusz Rycaj


Bezpłatny kurs dla studentów – TRANSPORT ZWIERZĄT !

czwartek 25.11.2021

transpotr

 

Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapisów na kurs – TRANSPORT ZWIERZĄT!

Kurs kończy się uzyskaniem licencji przewoźnika.

Poniżej link

http://projekt-zpu.sggw.pl/transport-zwierzat/

 


ZAPROSZENIE

wtorek 23.11.2021

Bez tytułulogokonZapraszamy do wzięcia udziału w XI Międzynarodowej Konferencji Radiologiczno-Chirurgicznej „Współczesne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w praktyce”, która odbędzie się w dniu 11.12.2021r., w siedzibie Instytutu Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, ul. Ciszewskiego 8.

Prelegentami na Konferencji będą:

 

P1 P2
P3 P4

 

kon2


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie