photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Gość na Wydziale dr hab. Anna Wolc z Iowa State University

wtorek 29.05.2018

ISUlogoblockWydział Nauk o Zwierzętach i Zarząd Warszawskiego Koła PTZ zapraszają na otwarte spotkanie referatowo-dyskusyjne, które odbędzie się w dniu 6 czerwca 2018r. (środa), w godz. 12,00-14,00, w sali 1069. Gościem będzie Pani dr hab. Anna Wolc, adiunkt na Wydziale Nauk o Zwierzętach Iowa State University i genetyk genomowy w firmie Hy-Line International, która wygłosi referaty na temat: „Kierunki i metody doskonalenia kur nieśnych z uwzględnieniem selekcji genomowej” oraz „Wybrane aspekty genetycznego uwarunkowania zdrowotności drobiu„.

 

 

 

awolc

Anna  Wolc

 Dr hab. Anna Wolc jest adiunktem na Wydziale Nauk o Zwierzętach Iowa State University i genetykiem genomowym w firmie Hy-Line International. Dr Anna Wolc uzyskała magisterium i doktorat na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Szwaczkowskiego na podstawie wyników modelowania nieśności kur oraz habilitację na podstawie prac dotyczących niejednorodności wariancji. Po uzyskaniu doktoratu dr Anna Wolc pracowała na stanowisku adiunkta w Katedrze Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W 2008r. dr Anna Wolc odbyła staż podoktorski na Uniwersytecie w Edynburgu pod kierunkiem prof. Williama Hilla. W 2010r. wyjechała na staż podoktorski do Iowa State University, gdzie podjęła pracę w grupie prof. Jacka Dekkersa nad projektem dotyczącym implementacji selekcji genomowej w programach hodowlanych kur nieśnych. W 2012r. firma Hy-Line International zatrudniła dr Annę Wolc do prowadzenia programu selekcji genomowej jednocześnie pozostawiając możliwość pracy akademickiej na stanowisku adiunkta.  Dr hab. Anna Wolc jest współautorem 84 oryginalnych prac twórczych cytowanych ponad 500 razy (według Web of Science), H=13. Wyniki badań dr hab. Anny Wolc zostały wdrożone w czołowych firmach hodowlanych na świecie.


Z wizytą w NIemczech

logo_vencomaticW dniu 26 maja 2018r. Dr Krzysztof Damaziak z Zakładu Hodowli Drobiu uczestniczył w organizowanych przez holenderską firmę Vencomatic Group i jej niemieckiego przedstawiciela VencoTec® Systemtechnik Dniach Otwartych mających na celu promocję innowacyjnego systemu wylęgu kurcząt – X-Treck. Spotkanie odbyło się w miejscowości Großenhain położonej ok. 30 km od Drezna w gospodarstwie Państwa Steinz. Uczestniczyli w nim producenci kurcząt brojlerów jak również naukowcy z Niemiec, Polski i Holandii. System X-Treck to instalacja umożliwiająca wylęg kurcząt już bezpośrednio w kurniku bez wykorzystywania klujników. Takie rozwiązanie całkowicie eliminuje stres piskląt związany z postępowaniem po wylęgu, a przede wszystkim transportem z zakładu wylęgu drobiu do miejsca odchowu. Ponadto, takie rozwiązanie znacząco skraca czas od wylęgu do pobrania pierwszej wody i paszy, a to ma duże znaczenia dla osiągnięcia maksymalnych wyników produkcyjnych. Obecnie system ten jest instalowany w Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech, ale mamy nadzieję, że dzięki współpracy polskich przedstawicieli, takich firm jak Ventomatic i Agro-Sklep, naukowców oraz producentów brojlerów wkrótce będziemy mogli zobaczyć go również w Polsce.

z11 z3
z2 z4
z5

XV Konferencja Młodych Badaczy

poniedziałek 28.05.2018

imageSzanowni Państwo, przypominamy o upływającym w dniu 31.05.2018r. terminie nadsyłania zgłoszeń uczestników XV Konferencji Młodych Badaczy.

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na oficjalnej stroniewww.youngresearchers2018.com

<http://www.youngresearchers2018.com/>


Dni SGGW 2018

czwartek 24.05.2018

Dni-SGGW-2018W dniach 18-19 maja 2018r. odbyły się Dni SGGW – festyn na terenie kampusu Uczelni, dedykowany mieszkańcom Warszawy. Na stoisku naszego Wydziału, jak co roku gościły zwierzęta: minizoo (krowy, kozy, owce i osioł), kury ozdobne, ptaki drapieżne, przepiórki, gady, owady,w tym pszczoły, króliki oraz fretki. W sobotę odbyły się pokazy wyszkolenia psów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, pokazy lotów ptaków drapieżnych oraz jeźdźców i koni ze Stajni dydaktycznej SGGW i koni policyjnych z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Pracownia Pszczelnictwa przygotowała pokaz „Brody” oraz degustację miodów. Na naszym stoisku bardzo aktywnie działali organizując wiele ciekawych pokazów i konkursów studenci Samorządu Studenckiego WNZ, Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich, Koła Żywienia Zwierząt, Międzywydziałowego Koła Nanobiotechnologii, Koła Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych, Koła Hodowców Koni, Międzywydziałowego Koła Aves, Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach, sekcja zoologiczna i sekcja kynologiczna oraz Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom i Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Polski Związek Kynologiczny wraz z sekcją kynologiczną Koła Naukowego WNZ zaprosili hodowców psów rasowych, Pani dr K. Fiszdon poprowadziła w sobotę pokaz „Z psem przez stulecia”. W Dni SGGW wpisywały się Warszawskie Dni Akwarystyki, które po raz piąty odbyły się na naszym Wydziale w dniach 19 i 20 maja 2018r. Towarzyszyła im konferencja młodych naukowców „Skumaj się z naturą” oraz wystawa ponad 150 akwariów z rybami, skorupiakami i roślinami. Dziękujemy wszystkim studentom i pracownikom za aktywny udział w tegorocznych Dniach SGGW.


„Doskonałe pasze z łąk i pastwisk”

pobraneJak uzyskiwać więcej paszy z użytków z łąk i pastwisk? Redakcja „Top Agrar Polska” zaprasza wszystkich rolników zainteresowanych zwiększeniem potencjału łąk i pastwisk na seminarium: „Doskonałe pasze z łąk i pastwisk”. Na seminarium wraz z zaproszonymi ekspertami podpowiemy, jak dobierać gatunki traw i motylkowatych oraz właściwie wykonać podsiew. Porównamy też różne rozwiązania dotyczące koszenia, zbioru czy zakiszania. Podpowiemy, jak optymalnie wykorzystać pasze z użytków zielonych w żywieniu krów. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Serdecznie zapraszamy!

Kliknij i zapisz się już dzisiaj!

www.tap.pwrwydawnictwo.pl/uzytkizielone

seminaria top agrar Polska - doskonałe pasze z łąk i pastwisk


Wizyta studentów w ZKP w Sułkowice

środa 23.05.2018

12604713_791205887689558_8648223501962508743_oStudenci III roku kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich naszego Wydziału odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, w ramach zajęć z przedmiotu „Szkolenie zwierząt”, które prowadzi Pani dr Katarzyna Fiszdon. Studenci zapoznali się z procesem szkolenia psów służbowych. ZKP w Sułkowicach od lat współpracuje z Wydziałem Nauk o Zwierzętach, co roku gościmy Policjantów-przewodników z psami na pokazach w ramach Dni SGGW. W tym roku również mogliśmy obejrzeć pokaz wyszkolenia psów policyjnych.

 

 

 

 

SONY DSC


Studenci! Oferta współpracy

poniedziałek 21.05.2018

Szanowni Państwo, w dniach 11-14 października 2018 roku, w Warszawie jest organizowana Europejska Wystawa Psów Rasowych EURO DOG SHOW POLAND 2018.

ZKwP zaprasza chętnych studentów do współpracy w ramach imprezy.

Podstawowe informacje dla osób chętnych do pracy w ringu podczas EDS Poland 2018:

ZKwP oferuje zapłatę w wysokości 100 zł netto za każdy dzień pracy (umowa zlecenie) lub nocleg ze śniadaniem w hotelu położonym 10km od miejsca wystawy, w pokojach 2 lub 3 osobowych.

Wszystkie osoby pracujące będą miały zapewniony dowóz z hotelu na teren wystawy oraz ciepły posiłek na terenie hal EDS po zakończeniu pracy w ringu.

Osoby chętne prosimy o kontakt na maila do końca maja 2018:

agnieszka_boruta@sggw.pl lub katarzyna_fiszdon@sggw.pl

Mail zatytułowany: EURO DOG SHOW POLAND 2018 – PRACA

aa


Spotkanie w sprawie praktyk – ZOO Warszawa

czwartek 17.05.2018
zoo

Szanowni Państwo,
Spotkanie w  sprawie praktyk w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym
Spotkanie dla studentów odbywających praktyki w warszawskim ZOO odbędzie
się 4 czerwca o godzinie 15.00 w sali 1069. Obecność obowiązkowa.

Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie