Z wizytą w NIemczech

wtorek 29.05.2018

logo_vencomaticW dniu 26 maja 2018r. Dr Krzysztof Damaziak z Zakładu Hodowli Drobiu uczestniczył w organizowanych przez holenderską firmę Vencomatic Group i jej niemieckiego przedstawiciela VencoTec® Systemtechnik Dniach Otwartych mających na celu promocję innowacyjnego systemu wylęgu kurcząt – X-Treck. Spotkanie odbyło się w miejscowości Großenhain położonej ok. 30 km od Drezna w gospodarstwie Państwa Steinz. Uczestniczyli w nim producenci kurcząt brojlerów jak również naukowcy z Niemiec, Polski i Holandii. System X-Treck to instalacja umożliwiająca wylęg kurcząt już bezpośrednio w kurniku bez wykorzystywania klujników. Takie rozwiązanie całkowicie eliminuje stres piskląt związany z postępowaniem po wylęgu, a przede wszystkim transportem z zakładu wylęgu drobiu do miejsca odchowu. Ponadto, takie rozwiązanie znacząco skraca czas od wylęgu do pobrania pierwszej wody i paszy, a to ma duże znaczenia dla osiągnięcia maksymalnych wyników produkcyjnych. Obecnie system ten jest instalowany w Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii i Niemczech, ale mamy nadzieję, że dzięki współpracy polskich przedstawicieli, takich firm jak Ventomatic i Agro-Sklep, naukowców oraz producentów brojlerów wkrótce będziemy mogli zobaczyć go również w Polsce.

z11 z3
z2 z4