photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Zaproszenie na wykład profesora Yanay Farja

środa 31.05.2017

Farja, YanaySerdecznie zapraszamy pracowików oraz studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach na wykład profesora Yanay Farja z Department of Economics and Management, Tel-Hai College w Izraelu.

Wykład  pt: „Economic valuation of the environment and of natural resources” odbędzie się we środę 7 czerwca o godzinie 12.15 – 14 w sali 1099.
Prof Yanay Farja będzie gościć na naszym Wydziale w ramach wymiany Erasmus Plus.


Mistrz Edukacji 2017

poniedziałek 29.05.2017

mistrzowie-edu-2017Komisja ds. Dydaktyki Rady Uczelnianej Samorządu Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie po raz kolejny zorganizowała plebiscyt „Mistrzowie Edukacji SGGW”. Konkurs składał się z dwóch etapów – pierwszy trwał od 19 do 26.04.2017 roku. W tym czasie studenci mieli możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego, w którym wpisywali w poszczególne rubryki, odpowiednich według nich, Kandydatów w czterech kategoriach: Mistrz Nauczania, Kół Naukowych, Motywacji oraz Oryginalności. Oprócz tego, zgłaszali kandydatów w kategorii Mistrz Wydziału, a także oceniali pracę swojego dziekanatu w skali od 1 do 5. Drugi etap odbywał się w eHMS i trwał od 8 do 14.05.2017 roku. Uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 19.05.2017 (piątek) podczas obchodów Dni SGGW.

Najlepszym Dydaktykiem Wydziału Nauk o Zwierzętach w konkursie Mistrzowie Edukacji SGGW został Pan dr Maciej Kamaszewski, Prodziekan WNZ. Serdecznie gratulujemy.

M_kamaszewski


V Konferencja „Zwierzęta w badaniach naukowych”

czwartek 25.05.2017

LOGOTORBA2017Polskie Towarzystwo Nauk o Zwierzętach Laboratoryjnych PolLASA oraz Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie zapraszają Państwa do
udziału w V Konferencji „Zwierzęta w badaniach naukowych”, która odbędzie się w dniach 11-13 września 2017r. w SGGW. Tematami konferencji będą
następujące zagadnienia: żywienie, mikrobiom, metabolizm; dobrostan w hodowli i eksperymencie; ustawa w praktyce ( w tym warsztaty dla zespołów ds. dobrostanu zwierząt oraz wypełniania wniosków do komisji etycznych) oraz sesja posterowa: bieżące badania z wykorzystaniem zwierząt laboratoryjnych, gospodarskich i dzikich; techniki alternatywne; hodowla zwierząt doświadczalnych, varia.
Informacje i zgłoszenia na stronie:

http://pollasa.pl/konferencje/v-konferencja-2017/

pollasa


II Konferencja Młodych Naukowców

logoostateczne-5

Po raz drugi zapraszamy wszystkich na Konferencję Młodych Naukowców w Warszawie pod hasłem „Biotechnologiczno-żywieniowe i hodowlane wyzwania XXI wieku

W tym roku do zaprezentowania wyników swoich badań, wymiany doświadczeń i naukowej integracji zapraszamy nie tylko naukowców z Polski ale również zza granicy. Konferencja poświęcona jest zagadnieniom związanym z żywieniem zwierząt, biotechnologią oraz bioinżynierią.

II Konferencja Młodych Naukowców w Warszawie ma na celu integrację środowisk naukowych, wymianę doświadczeń oraz wyników przeprowadzonych badań. 25 i 26 maja zapraszamy do nas studentów z całej Polski.

Więcej informacji na stronie: http://mknn.esy.es/ii-konferencja-mlodych-naukowcow/

Abstrakty i zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: zgloszeniakmn@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 kwiecień


Wizyta w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach

środa 24.05.2017

laskiW dniach 22 i 23.05.2017 r. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach po raz kolejny gościł zespół  Dr Krzysztofa Damaziaka, w skład którego wchodzą pracownicy naukowi z trzech ośrodków badawczych tj. Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W badaniu wzięli udział uczniowie szkoły średniej oraz gimnazjum. Tym razem podczas spotkania uczniowie oceniali mięso pochodzące z różnych gatunków drobiu. Pierwszego dnia zadaniem uczniów było przeprowadzenie oceny sensorycznej mięśni piersiowych 6 gatunków drobiu, w następnym dniu ocenie poddane zostały mięśnie nóg z 7 gatunków ptaków. Ciekawość odnośnie prowadzonych obserwacji i ocen była wśród uczestników tak duża, że z trudem wytrzymali do drugiego dnia kiedy po zakończonych analizach naukowcy uchylili rąbka tajemnicy i zdradzili, jakie gatunki drobiu były oceniane. Największym zaskoczeniem było skosztowanie mięsa strusiego, które nie pojawia się na co dzień na polskich stołach. Bardzo pozytywne oceny zyskało natomiast mięso z kapłona czyli wykastrowanego koguta odchowywanego w specjalnych warunkach, tak by mięso z niego pozyskane charakteryzowało się wyjątkowymi walorami smakowymi. Po zakończonych analizach uczniowie zgodnie przyznali, że tak smakowitą odmianę od codziennych zajęć mogliby mieć co najmniej raz w miesiącu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki przeprowadzonych testów.


Dni SGGW 2017

wtorek 23.05.2017

Dni2017_art-449x293xStoisko naszego Wydziału w trakcie trwania tegorocznych Dni SGGW oferowało bardzo wiele atrakcji. Wszystkie Koła Naukowe działające przy naszym Wydziale, Stowarzyszenie Miłośników Żubrów oraz Samorząd WNZ przedstawiły bogatą ofertę pokazów i quizów oraz konkursów dla najmłodszych. W sobotę, przed pałacem rektorskim odbył się pokaz wyszkolenia psów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, Koło Kynologiczne wraz ze Związkiem Kynologicznym zorganizowało prezentacje różnych ras psów oraz porady sędziów kynologicznych dotyczące przygotowania psów do wystaw, były już po raz czwarty pokazy wyszkolenia psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty i OSP Jabłonna. Za pasieką licznie zgromadzona publiczność obejrzała pokazy jazdy konnej, szermierki i lotów ptaków drapieżnych. Tym pokazom towarzyszyli policjanci na koniach z Komendy Stołecznej Policji. Jak co roku dużą atrakcją stoiska naszego Wydziału były zwierzęta z Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego WNZ, gady z Pracowni Herpetologicznej, przepiórki, norniki, króliki, fretki, drób ozdobny, ptaki drapieżne z Międzywydziałowego Koła Aves, zwierzęta (krowa, kozy, owce, świnie wietnamskie zwisłobrzuche) grające w filmach oraz po raz pierwszy prezentowane w Warszawie świnie węgierskiej rasy mangalica. Polski Związek Łowiecki oferował wszystkim odwiedzającym konkursy dotyczące rozpoznawania gatunków zwierząt dziko żyjących, można było także spróbować pieczeni z dzika.

 

 


Gość na Wydziale: Profesor Kathu Nephawe z Tchwane University of Technology, RPA

poniedziałek 22.05.2017

Tshwane_University_of_Technology_LogoPani Prof.  dr hab. Ewa Sawosz Chwalibog wraz z pracownikami Katedry Żywienia i Biotechnologii Zwierząt WNZ zaprasza na wykład Pana Profesora Kathu Nephawe z Tchwane University of Technology w Pretorii, RPA  pt.: ” Animal Science in South Africa”.

Wykład odbędzie się we wtorek 23 maja 2017r. w Auli I o godzinie 13:15.
Pan Profesor jest specjalistą z zakresu hodowli zwierząt, jest kierownikiem Katedry Animal Science. Profesor bierze udział w organizacji wymiany studentów i pracowników Erasmus Plus.


Zaproszenie na XXI Warsztaty Zootechniczne

sobota 20.05.2017

ptz


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie