photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Projekt Alfabet

czwartek 27.10.2016

projekt-alfabetNa prośbę Prorektora ds. Współpracy Międzynarodowej SGGW prof. dr hab. Michała Zasady przekazuję Państwu informację o projekcie wymiany akademickiej ALFABET.
Projekt ALFABET w ramach programu Erasmus Mundus umożliwia wymianę akademicką studentów I, II i III stopnia studiów oraz nauczycieli pomiędzy Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie a uczelniami partnerskimi:

Chiny: Nanjing Agricultural University <http://www.njau.edu.cn>

Kambodża: Royal University of Agriculture <http://www.rua.edu.kh>

Chea Sim University of Kamchaymear <http://www.csuk.edu.kh>

Indonezja: Bogor Agricultural University <http://www.ipb.ac.id>

Laos: National University of Laos <http://www.nuol.edu.la>

Malezja: The National University of Malaysia <http://www.ukm.my>

Mongolia: Mongolian University of Life Sciences <http://www.msua.edu.mn>

Filipiny: Mindanao State University at Naawan <http://www.msunaawan.edu.ph>

Tajlandia: Kasetsart University <http://www.ku.ac.th>

Prince of Songkla University <http://www.psu.ac.th>

Wietnam: Hue University <http://www.hueuni.edu.vn>

Vietnam National University of Agriculture <http://www.hua.edu.vn>

W ramach ALFABET uczestnicy mają zapewnione *ubezpieczenie, bilety lotnicze
oraz stypendium:*

studenci I stopnia: 1000EUR/mc

studenci II stopnia: 1000EUR/mc

studenci III stopnia: 1500EUR/mc

nauczyciele: 2500EUR/mc

Termin składania aplikacji on line za pośrednictwem strony projektu: www.alfabet-em.cz *19 październik 2016 – 06 styczeń 2016*

*Więcej informacji o projekcie ALFABET znajdą Państwo również na stronie internetowej SGGW:*

http://www.sggw.pl/alfabet-wymiana-akademicka-w-semestrze-zimowym-2017-2018-aplikuj

Osobą do kontaktu na SGGW jest Pani Ewelina Belkiewicz z Biura Współpracy Międzynarodowej:

tel: 22 5931045

ewelina_belkiewicz@sggw.pl


„O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”.

wtorek 25.10.2016

zaproszenie na strone1Dnia 27 października 2016r. odbyła się Konferencja zatytułowana: „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Organizatorami Konferencji byli Stowarzyszenie Miłośników Żubrów, Polski Związek Łowiecki i Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW. Konferencja została podzielona na dwie części. W I części podsumowano realizację projektu, część II konferencji stanowiły warsztaty edukacyjne na poziomie ponadpodstawowym, adresowane do nauczycieli i edukatorów uczących w szkołach średnich tj. gimnazjach i liceach.

Konferencja odbyła się w Auli II Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (ul. Ciszewskiego 8, 02-786 Warszawa).

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=au5L8A_ohEI

http://www.sarnazjeleniem.smz.waw.pl/

 

 

 

program

 

 

 


Studenci z wizytą w Gospodarstwie Drobiarstwo Działy Specjalne „MALEC”

IMG_8572  W  dniu 23.10.2016r. w ramach przedmiotu „Drobiarstwo” studenci studiów niestacjonarnych Iᵒ kierunku zootechnika wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Panią Lidię Malec. Zajęcia odbyły się w najnowocześniejszych ośrodków Wylęgu Drobiu w kraju – Przedsiębiorstwo Drobiarstwo Działy Specjalne „MALEC”, należące do małżeństwa dr inż. Lidii Malec i dr hab. Henryka Malca, którego celem było poszerzenie wiedzy związanej z branżą drobiarską. Gospodarstwo rolne prowadzone jest od 1995 roku, na początku działalności produkcja piskląt jednodniowych wynosiła 400 tys. sztuk miesięcznie, obecnie osiągnęła wartość 35 mln sztuk/rok sprzedawanych głównie na rynek Polski, ale także na rynki Wschodnie. Studenci mieli niepowtarzalną okazję z bliska przyjrzeć się pracy Zakładu, poznali organizację pracy na fermie odchowu kur mięsnych i fermie reprodukcyjnej, łącznie z technologią zbioru jaj. Zwiedzający pozostają pod ogromnym wrażeniem technicznego i logistycznego zaplecza fermy, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji zakładu wylęgowego.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Lidii Malec za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW i podzielenia się w sposób interesujący i profesjonalny swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem z zakresu prowadzenia stad reprodukcyjnych mięsnych i pracy Zakładu Wylęgu Drobiu.


Goście na Wydziale: Big Dutchman Polska i Omni-Pac Ekco GmbH

omniW dniu 17 października br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadziły Panie Dorota Jakuta i Ewa Szymańska przedstawicielki firmy Big Dutchman Polska Sp. z o.o. oraz Omni-Pac Ekco GmbH. Pani Ewa Szymańska przekazała najnowsze informacje dotyczące rynku drobiu w Polsce, perspektyw jego rozwoju oraz struktury podziału rynku w krajach europejskich. W dalszej części zajęć Pani Ewa Szymańska omówiła klasyfikację jaj konsumpcyjnych z podziałem na metody chowu kur niosek i zaprezentowała technologie produkcji stosowane w poszczególnych sposobach chowu. Swoją prezentację wzbogaciła o film dotyczący systemów alternatywnego utrzymania kur nieśnych (Natura-Step). W drugiej części zajęć Pani Dorota Jakuta przedstawiła zagadnienia budowania świadomości marki w sektorze jaj konsumpcyjnych. Jako przykład przedstawiła film prezentujący Grupę Producentów Rolnych Suflidowo jako nowoczesną firmę, która na polskim rynku wykreowała rozpoznawalną markę. W dalszej części wykładu Pani Dorota Jakuta omówiła technologię produkcji opakowań z masy papierowej i wartości ekologiczne tych opakowań. Wykład zakończono przeglądem najnowszych uregulowań prawnych nakazujących producentom żywności podanie wartości odżywczej na etykietach produktów spożywczych oraz dyskusją na temat aspektów branych pod uwagę przy zakupie jaj.
Kolejnym gościem tego dnia na zajęciach był absolwent naszego Wydziału Pan inż. Ireneusz Stachowiak, który na co dzień zajmuje się odchowem stad ogólnoużytkowych do chowu przydomowego. Pan Ireneusz omówił najważniejsze zagadnienia związane z bioasekuracją na fermach drobiu.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu rynku jaj konsumpcyjnych i opakowań jednostkowych do jaj oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zabiegów związanych z bioasekuracją fermy drobiu.


Uniwersytet Dzieci

niedziela 23.10.2016

Uniwersytet_Dzieci_logo_kolorW dniu 8.10.2016r. studenci z Sekcji Hodowców Drobiu Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich rozpoczęli nową, trzecią już edycję zajęć edukacyjnych dla fundacji Uniwersytet Dzieci na Wydziale Nauk o Zwierzętach, które odbędą się w terminach: 8.10.2016r., 15.10.2016r., 22.10.2016r. i 05.11.20116r. Po sukcesie zajęć pt. „Czy każde jajko ma skorupkę?” i „W co ubierają się zwierzęta zimą?” Koło Naukowe Hodowców Zwierząt Gospodarskich ruszyło z nowym, intrygującym tematem „Jakie supermoce mają kury?”.  Uwaga dzieci zostanie skupiona m.in. na różnicach między kogutem a kurą, rozwoju kury, warunkach jakie musi spełnić hodowca wobec tych zwierząt i ich żywieniu. Jak na każdych zajęciach, mali studenci będą mogli z bliska zobaczyć żywe zwierzę i dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat hodowli zwierząt gospodarskich.


Zapraszamy na Facebook’a

sobota 22.10.2016

https://www.facebook.com/KNHZG-Ko%C5%82o-Naukowe-Hodowc%C3%B3w-Zwierz%C4%85t-Gospodarskich-1138029359544199/?fref=ts


Przyjęcia dla studentów niestacjonarnych.

piątek 21.10.2016

otwarte_87

Szanowni Państwo,

w dniu 22.10.2016. dziekanat jest czynny dla studentów studiów niestacjonarnych

w godzinach 10:00 – 14:00

Zapraszamy.


Zmarł Prof. dr hab. Szczepan Chrzanowski

środa 19.10.2016

SZ    Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 17 października 2016 roku, po długiej chorobie, zmarł prof. dr hab. Szczepan Chrzanowski emerytowany, zasłużony nauczyciel akademicki, profesor nadzwyczajny Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wybitny specjalista hodowli i użytkowania koni, wieloletni kierownik Zakładu Hodowli Koni, prodziekan (1990 – 1992) Wydziału Zootechnicznego. Autor licznych publikacji naukowych i podręczników z zakresu hipologii; jeden z nielicznych specjalistów z zakresu żywienia koni; aktywny współtwórca krajowych programów hodowli koni ras: wielkopolskiej i polskiego konia szlachetnego półkrwi; współtwórca aktualnego programu prób dzielności ogierów. Wieloletni współpracownik i konsultant Polskiego Związku Jeździeckiego oraz Polskiego Związku Hodowców Koni, członek Komisji Technicznej Warszawskich Torów Wyścigów Konnych. Przewodniczący Komisji księgi stadnej koni rasy wielkopolskiej w latach 2000-2012 oraz przewodniczący Rady Hodowlanej Polskiego Związku Hodowców Koni w latach 2012-2016. Był prawdziwym pedagogiem, wychowawcą wielu pokoleń młodzieży akademickiej, nieodżałowanym kolegą i przyjacielem pracowników Wydziału Nauk o Zwierzętach.
Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Honorową Odznaką Zasłużony dla SGGW, Złotą Odznaką Polskiego Związku Hodowców Koni, Srebrną Honorową Odznaką Polskiego Związku Jeździeckiego.
Człowiek niezwykle pracowity, nieustannie zainteresowany swoją dziedziną nauk, łączący teorię z praktyką.
Cześć Jego Pamięci!
Dziekan, Rada Wydziału, Pracownicy i Studenci Wydziału Nauk o Zwierzętach
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 21 października 2016 r. o godz. 11,00 w Kościele Św. Katarzyny na Służewie w Warszawie.

 


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie