photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Goście na Wydziale: Big Dutchman Polska i Omni-Pac Ekco GmbH

wtorek 25.10.2016

omniW dniu 17 października br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadziły Panie Dorota Jakuta i Ewa Szymańska przedstawicielki firmy Big Dutchman Polska Sp. z o.o. oraz Omni-Pac Ekco GmbH. Pani Ewa Szymańska przekazała najnowsze informacje dotyczące rynku drobiu w Polsce, perspektyw jego rozwoju oraz struktury podziału rynku w krajach europejskich. W dalszej części zajęć Pani Ewa Szymańska omówiła klasyfikację jaj konsumpcyjnych z podziałem na metody chowu kur niosek i zaprezentowała technologie produkcji stosowane w poszczególnych sposobach chowu. Swoją prezentację wzbogaciła o film dotyczący systemów alternatywnego utrzymania kur nieśnych (Natura-Step). W drugiej części zajęć Pani Dorota Jakuta przedstawiła zagadnienia budowania świadomości marki w sektorze jaj konsumpcyjnych. Jako przykład przedstawiła film prezentujący Grupę Producentów Rolnych Suflidowo jako nowoczesną firmę, która na polskim rynku wykreowała rozpoznawalną markę. W dalszej części wykładu Pani Dorota Jakuta omówiła technologię produkcji opakowań z masy papierowej i wartości ekologiczne tych opakowań. Wykład zakończono przeglądem najnowszych uregulowań prawnych nakazujących producentom żywności podanie wartości odżywczej na etykietach produktów spożywczych oraz dyskusją na temat aspektów branych pod uwagę przy zakupie jaj.
Kolejnym gościem tego dnia na zajęciach był absolwent naszego Wydziału Pan inż. Ireneusz Stachowiak, który na co dzień zajmuje się odchowem stad ogólnoużytkowych do chowu przydomowego. Pan Ireneusz omówił najważniejsze zagadnienia związane z bioasekuracją na fermach drobiu.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu rynku jaj konsumpcyjnych i opakowań jednostkowych do jaj oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi zabiegów związanych z bioasekuracją fermy drobiu.


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie