Studenci z wizytą w Gospodarstwie Drobiarstwo Działy Specjalne „MALEC”

wtorek 25.10.2016

IMG_8572  W  dniu 23.10.2016r. w ramach przedmiotu „Drobiarstwo” studenci studiów niestacjonarnych Iᵒ kierunku zootechnika wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Panią Lidię Malec. Zajęcia odbyły się w najnowocześniejszych ośrodków Wylęgu Drobiu w kraju – Przedsiębiorstwo Drobiarstwo Działy Specjalne „MALEC”, należące do małżeństwa dr inż. Lidii Malec i dr hab. Henryka Malca, którego celem było poszerzenie wiedzy związanej z branżą drobiarską. Gospodarstwo rolne prowadzone jest od 1995 roku, na początku działalności produkcja piskląt jednodniowych wynosiła 400 tys. sztuk miesięcznie, obecnie osiągnęła wartość 35 mln sztuk/rok sprzedawanych głównie na rynek Polski, ale także na rynki Wschodnie. Studenci mieli niepowtarzalną okazję z bliska przyjrzeć się pracy Zakładu, poznali organizację pracy na fermie odchowu kur mięsnych i fermie reprodukcyjnej, łącznie z technologią zbioru jaj. Zwiedzający pozostają pod ogromnym wrażeniem technicznego i logistycznego zaplecza fermy, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji zakładu wylęgowego.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Lidii Malec za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW i podzielenia się w sposób interesujący i profesjonalny swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem z zakresu prowadzenia stad reprodukcyjnych mięsnych i pracy Zakładu Wylęgu Drobiu.