BARDZO WAŻNE DLA STUDENTÓW I ROKU
Informacje dla studentów I roku znajdują się pod adresem
https://www.sggw.edu.pl/strona-glowna/na-skroty-dla-studenta/
Informacje dla studentów I roku znajdują się pod adresem
https://www.sggw.edu.pl/strona-glowna/na-skroty-dla-studenta/
Dziekan
Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt
Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
uprzejmie zaprasza na
INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2021/2022
która odbędzie się
30 września 2021 r. (czwartek) o godz. 14:00
w Auli I/II w gmachu im. Franciszka Staffa
przy ul. Ciszewskiego 8
Program uroczystości:
Hymn państwowy
Otwarcie uroczystości przez Dziekana Wydziału
Wystąpienie przedstawiciela Władz Rektorskich
Immatrykulacja studentów
Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego
Wystąpienie Dyrektora Instytutu Nauk o Zwierzętach i wręczenie nagród JM Rektora
Wykład inauguracyjny dr. hab. Krzysztofa Damaziaka
„Tajemnice błony witelinowej ptasiego jaja”
Gaudeamus
Szanowni Państwo, w dniu 23.09. odbyły się wybory uzupełniające do Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo. W wyborach uczestniczyli nauczyciele akademiccy nieposiadający tytułu profesora ani stopnia naukowego doktora habilitowanego.
Zgłoszeni kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:
1. Fajkowska Magdalena – 2
2. Rzepkowska Małgorzata – 2
3. Świątek Marcin – 6
4. Wojciechowska Marlena – 4
Członkiem Rady Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo został Pan dr Marcin Świątek. Gratulujemy!
W dniu 28.09.2021 r. (wtorek) odbędą się wybory Społecznego Inspektora Pracy w Instytucie Nauk o Zwierzętach i Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. W wyborach uczestniczą wszyscy Pracownicy INZ i WHBiOZ.
Społecznym Inspektorem Pracy może być pracownik SGGW z co najmniej 3-letnim stażem pracy, nie zajmujący kierowniczego, samodzielnego stanowiska w Uczelni lub stanowiska bezpośrednio podległego Rektorowi.
Społeczny Inspektor Pracy może, ale nie musi być członkiem związków zawodowych działających w SGGW. Jest rekomendowany przez związki zawodowe, które są organizatorem wyborów.
Społeczny Inspektor Pracy wybierany jest na okres 4 lat.
Do obowiązków Społecznego Inspektora Pracy należy:
Regulamin wyborów społecznych inspektorów pracy w
Wybory będą przebiegały w następujący sposób:
dr hab. Martyna Batorska – członek
dr Agnieszka Tylkowska – członek
Z powodu śmierci naszego Kolegi dr Bartłomieja Popczyka, który był członkiem naszej Rady Dyscypliny, w przyszłym tygodniu odbędą się wybory uzupełniające do RD.
Terminarz wyborów:
20 i 21 września 2021 r. w godz. 9-15: pokój 1079 piętro I, budynek 23 – zgłaszanie kandydatur do Rady Dyscypliny spośród pozostałych nauczycieli akademickich nieposiadających tytułu profesora ani stopnia doktora habilitowanego oraz wyrażenie zgody na kandydowanie przez osoby zgłoszone;
22 września 2021 r. - podanie nazwisk/a kandydata/kandydatów w wyborach uzupełniających;
23 września 2021 r. – wybory w grupie pozostałych nauczycieli akademickich – zdalnie (przez eHMS): w godz. 10-10,30 (I tura); w godz. 11,00-11,30 (II tura); godz. 12,00-12,30 (tura III).
w wyniku przeprowadzonych wyborów na Społecznego Inspektora Pracy w Instytucie Nauk o Zwierzętach i na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt Społecznym Inspektorem Pracy na najbliższe 4 lata tj. do 29 września 2025r. została Pani dr inż. Małgorzata Kunowska-Slósarz. Serdecznie gratulujemy!
Mając na uwadze wytyczne Ministerstwa Edukacji i Nauki dla uczelni w sprawie organizacji roku akademickiego 2021/2022 oraz stanowisko Ministra wyrażone w liście do rektorów, po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji i opinii członków naszej Społeczności Akademickiej, przekazuję następujące zalecenia dotyczące organizacji kształcenia w roku akademickim 2021/2022:
Ewentualne zmiany w organizacji kształcenia w SGGW w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 będą reakcją na dynamikę zachorowań na COVID-19, wytyczne GIS, decyzje MEiN oraz Rządu RP.
Prof. dr hab. Michał Zasada
Rektor
Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Grupa DROSED, jest jednym z głównych uczestników rynku produktów drobiowych w Polsce. Od 2000 roku DROSED należy do Grupy LDC, francuskiego producenta drobiu świeżego i europejskiego lidera tej branży. W skład Grupy DROSED wchodzą Spółki: Drosed S.A., Roldrob S.A., Sedar S.A., Drop S.A., Drosed Surowiec Sp. z o.o., NaturAgra. z o.o.. Drosed Surowiec Sp. z o.o. jest dostawcą żywca drobiowego dla ubojni wchodzących w skład grupy Drosed. współpracuje z dostawcami drobiu na zasadach umów kontraktacyjnych i integracyjnych. W gronie tych dostawców są z nami rolnicy, którzy współpracują z nami już od wielu lat. Firma prowadzi działalność w następujących obszarach: kurczak Zagrodowy, kurczak z chowu wybiegowego, kurczak kukurydziany, kurczak standard, kurczak QS, kurczak QS Vege, kurczak NON GMO, kurczak BIO, czy chów kurcząt pod dedykowanego klienta jakim jest np. Nestle, Beter Leven – BLV*, czy McDonald`s. Chów kurcząt premium, na wybranych stadach, to miedzy innymi: chów bez antybiotyków, bez kokcydiostatyków, na bazie kurcząt wolniej rosnących, z zdecydowanie mniejszym zagęszczeniem sztuk na m2 w porównaniu do standardowych ferm, o dłuższym okresie chowu, na specjalnie zbilansowanej paszy i o odpowiednich dodatkach paszowych i z dostępem do światła naturalnego. Dużym udziałem w odchowie stad zajmuje również produkcja standard.
Poszukujemy dziś inżyniera produkcji na stanowisko:
specjalista do spraw zarządzania produkcją – zootechnika
Rejonizacja: Praca na terenie wschodniej Polski. Międzyrzec Podlaski / Siedlce.
Główne zadania:
Osoba do kontaktu Radosław Namysław
Kierownik Działów Surowcowych
Drosed Surowiec Sp. z o.o.
tel. 0048 (0) 604 265 444, 22 244 07 50
email: r_namyslaw@drosed.com.pl