photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

2 maja w dzieknacie WNZ

piątek 26.04.2019

80325_b

 

Szanowni Państwo.

w dniu 2 maja 2019 dziekanat WNZ jest nieczynny.


Erasmus praktyki

środa 24.04.2019

erasmus praktyka - 200Biuro Współpracy Międzynarodowej zaprasza do udziału w praktykach w ramach programu Erasmus+

Praktyka musi trwać minimum 2 miesiące, preferowane są 3 miesiące lub dłużej.

Praktyka musi być związany z kierunkiem studiów/badań i może odbyć się w dowolnej instytucji, laboratorium, Uczelni Wyższej mieszczącej się krajach biorących udział w programie Erasmus + (kraje UE i stowarzyszone).

Udział w programie Erasmus + może być kilkukrotny, musi mieścić się w puli 12 miesięcy mobilności na każdym stopniu studiów:

Dofinansowanie miesięczne wynosi, w podziale na grupy krajów:

 

Grupa 1 – 600 EUR –Dania, Finlandia, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Szwecja,

Grupa 2 – 550 EUR– Austria, Belgia, Cypr, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Luksemburg, Malta, Niemcy, Portugalia, Włochy

Grupa 3 – 500 EUR – Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Węgry, była Jugosławiańska Republika Macedonia (FYROM)

Studenci znajdujący się w niekorzystnej sytuacji materialnej (tj. studenci, którzy złożą w w BWM zaświadczenie z dziekanatu o prawie do otrzymywania stypendium socjalnego w roku akademickim poprzedzającym wyjazd w programie Erasmus+) będą mogli otrzymywać wsparcie indywidualne z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój – POWER – stypendium jest zwiększone o ok 200 EUR – całość stypendium POWER jest wypłacana w złotówkach, po kursie ustalonym dla projektu.

Najbliższa kwalifikacja do finansowania z projektu POWER będzie przeprowadzona wśród zakwalifikowanych studentów po 16 czerwca 2019

Dodatkowo przewidziane jest dofinansowanie podróży:

Azory 1 500,-PLN

Turcja, Islandia 1 300,-PLN

Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Malta, Słowenia, Wyspy Kanaryjskie, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Rumunia 900,-PLN

Pozostałe kraje europejskie 600,-PLN

Podstawą do wzięcia udziału w programie jest nawiązanie kontaktu z instytucją i uzyskanie zgody na odbycie praktyk.

Rekrutacja na praktyki organizowana jest centralnie przez Biuro Współpracy Międzynarodowej.

Osoby nie posiadające certyfikatu językowego zobowiązane są zgłosić się do BWM najpóźniej do 16 maja 2019 – dla tych osób przewidziany jest egzamin językowy organizowany przez BWM.

Studenci posiadający certyfikat językowy lub którzy zdali na maturze język rozszerzony na co najmniej 50% są zwolnieni z egzaminu językowego mogą zgłaszać się do biura do 15 czerwca 2019.

 DOKUMENTY APLIKACYJNE:

Formularz kontaktowy

Wstępna zgoda instytucji przyjmującej w formie oficjalnego Acceptance Letter lub e-maila z terminem praktyki.

Kopia certyfikatu (jeśli kandydat posiada)

Kwalifikowane są osoby spełniające wymogi formalne, które złożyły pełną dokumentację aplikacyjną, do wyczerpania posiadanych przez BWM środków finansowych.

Strona internetowa: http://www.sggw.pl/wspolpraca-miedzynarodowa_/informacje-dla-studentow/praktyki-i-staze-zagraniczne/praktyki-w-programie-erasmus

KONTAKT:

Biuro Współpracy Międzynarodowej

budynek 8, pok. 14

godziny przyjęć studentów: poniedziałek – czwartek, godz.: 10-12 i 13-15

 

Joanna Żach

studenci finansowani z POWER

mail: joanna_zach@sggw.pl/erasmus@sggw.pl

tel: 22 59 310 51

 

Małgorzata Kotlicka

mail: malgorzata_kotlicka@sggw.pl/erasmus@sggw.pl

tel: 22 59 310 56

 


Życzenia Świąteczne

sobota 20.04.2019

zmartwychwstanie_2Wszystkim Pracownikom, Doktorantom i Studentom Wydziału Nauk o Zwierzętach życzymy pełnych radości i pokoju Świąt Wielkiej Nocy oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nauce i pracy. Niech będzie to także czas rodzinnego świętowania przy wspólnym stole i odpoczynku przed czekającymi nas wyzwaniami.


Zaproszenie

środa 17.04.2019

Genetyczne


GODZINY REKTORSKIE

113811-godziny-rektorskie

Szanowni Państwo,

w linku pismo dotyczące godzin rektorskich w dniu 30 kwietnia 2019.

godziny rektorskie 30.04.2019


Gość na Wydziale: firma Bellako Sp. o.o

poniedziałek 15.04.2019

logoBellakoW dniu 14 kwietnia 2019r. w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów niestacjonarnych II stopnia gościliśmy na Wydziale Pana Dyrektora Daniela Roga z firmy Bellako Sp. z o.o. produkującej naturalne preparaty roślinne dla zwierząt. Na początku Pan Dyrektor przedstawił profil działalności firmy, następnie omówił najważniejsze produkty firmy i wyniki badań wykonane we współpracy z Zakładami badawczymi  Wydziału Nauk o Zwierzętach. Dotychczasowa współpraca firmy Bellako z Zakładem Hodowli Drobiu WNZ zaowocowała wprowadzeniem na rynek nowych preparatów, poprawiających zdrowotność i obniżających koszty produkcji: IRC Complex, Nioska CTM (2015r.) oraz Brojler CTM (2016r) i Mieszanka ziołowa „GC” (2017r.). Wiele z produktów firmy Bellako Sp. z o.o., zostało docenionych przez praktyków i otrzymało tytuł „Innowacyjny Produkt Rolniczy” w plebiscycie organizowanym przez grupę PTWP, wydawcę magazynu „Farmer” oraz portal farmer.pl. Studenci zostali zapoznani z możliwościami zastosowania w produkcji zwierząt naturalnych wyciągów roślinnych, takich jak wyciąg z czosnku, oregano, imbiru oraz wyciąg z mięty oraz nowej mieszanki GTC – kompozycji goździka, tymianku i czosnku. Przedstawiono zalety systematycznego stosowania fitobiotyków w diecie zwierząt i możliwości ograniczenia stosowania antybiotyków w odchowie zwierząt. Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi firmy Bellako Sp. z o.o. za przedstawienie profilu działalności firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą z naszymi studentami.


9. rocznica śmierci naszej Studentki Natalii Januszko

środa 10.04.2019

natalia_januszkoDzisiaj mija 9 rocznica tragicznej śmierci naszej studentki Natalii Januszko. Maturzystka XXXIV LO im. Cervantesa w Warszawie, w 2007r. rozpoczęła studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, na kierunku zootechnika. W latach 2007–2008 pracowała jako stewardesa w Polskich Liniach Lotniczych LOT, a od dnia 16 lutego 2009r. rozpoczęła pracę w 36 Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego na stanowisku stewardesy, wylatała ok. 247 godzin. Zginęła 10 kwietnia 2010r. w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W trakcie lotu pełniła funkcję stewardesy w załodze samolotu. Ogółem w katastrofie zginęły trzy stewardesy pracujące w pułku, a Natalia Januszko była najmłodszą ofiarą katastrofy w Smoleńsku. W dniu 25 kwietnia 2010r. pochowano ją z honorami wojskowymi na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie wraz z trzema innymi członkami załogi samolotu: ppłk. pil. Robertem Grzywną, ppor. Andrzejem Michalakiem i stewardesą Barbarą Maciejczyk; w trakcie uroczystości nad cmentarzem przeleciały w szyku cztery samoloty z zespołu lotniczego Biało-Czerwone Iskry. W dniu 16 kwietnia 2010r. została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski[10], za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu.  W uroczystościach pogrzebowych Natalii Januszko wzięli udział m.in. studenci i władze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wraz z ówczesnym rektorem SGGW prof. dr. hab. Alojzym Szymańskim.  W 2010r. nagrobek Natalii Januszko na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, wraz z nagrobkami 27 innych pochowanych tam osób, stał się integralną częścią pomnika ku czci ofiar katastrofy w Smoleńsku odsłoniętego w dniu 10 listopada 2010 roku.

 

 

 

 

0006GHCPWWWUJ3V8-C431


Wizyta w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

piątek 5.04.2019

pobraneW dniu 5 kwietnia 2019 r. studenci III roku studiów Io na kierunku HiOZTiD w ramach zajęć z przedmiotu „Podstawy szkolenia zwierząt” odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie mieli okazję zapoznać się z zasadami naboru i szkolenia psów służbowych oraz obserwować szkolenie psów patrolowo-tropiących, do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

zdj. st.asp. Dariusz Ratajczak/ZKP  


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie