Gość na Wydziale: firma Bellako Sp. o.o

poniedziałek 15.04.2019

logoBellakoW dniu 14 kwietnia 2019r. w ramach przedmiotu „Intensywne systemy w produkcji zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów niestacjonarnych II stopnia gościliśmy na Wydziale Pana Dyrektora Daniela Roga z firmy Bellako Sp. z o.o. produkującej naturalne preparaty roślinne dla zwierząt. Na początku Pan Dyrektor przedstawił profil działalności firmy, następnie omówił najważniejsze produkty firmy i wyniki badań wykonane we współpracy z Zakładami badawczymi  Wydziału Nauk o Zwierzętach. Dotychczasowa współpraca firmy Bellako z Zakładem Hodowli Drobiu WNZ zaowocowała wprowadzeniem na rynek nowych preparatów, poprawiających zdrowotność i obniżających koszty produkcji: IRC Complex, Nioska CTM (2015r.) oraz Brojler CTM (2016r) i Mieszanka ziołowa „GC” (2017r.). Wiele z produktów firmy Bellako Sp. z o.o., zostało docenionych przez praktyków i otrzymało tytuł „Innowacyjny Produkt Rolniczy” w plebiscycie organizowanym przez grupę PTWP, wydawcę magazynu „Farmer” oraz portal farmer.pl. Studenci zostali zapoznani z możliwościami zastosowania w produkcji zwierząt naturalnych wyciągów roślinnych, takich jak wyciąg z czosnku, oregano, imbiru oraz wyciąg z mięty oraz nowej mieszanki GTC – kompozycji goździka, tymianku i czosnku. Przedstawiono zalety systematycznego stosowania fitobiotyków w diecie zwierząt i możliwości ograniczenia stosowania antybiotyków w odchowie zwierząt. Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi firmy Bellako Sp. z o.o. za przedstawienie profilu działalności firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą z naszymi studentami.