Dyżur Prodziekana dr Macieja Kamaszewskiego
Szanowni Państwo,
w czwartek tj.02.11.2017. dyżur Prodziekana ds. studiów niestacjonarnych dr Macieja Kamaszewskiego jest odwołany.
Szanowni Państwo,
w czwartek tj.02.11.2017. dyżur Prodziekana ds. studiów niestacjonarnych dr Macieja Kamaszewskiego jest odwołany.
W dniach 18-19 listopada 2017r. odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja dotycząca szkolenia zwierząt. Konferencja przeznaczona jest dla naukowców zajmujących się behawiorem zwierząt towarzyszących, miłośników etologii, behawiorystów, trenerów psów, zoopsychologów, zootechników i lekarzy weterynarii. Konferencja będzie miała elementy szkolenia, a głównymi prelegentami będą: Suzanne Clothier, Julia Robertson i Chirag Patel. Organizatorami Konferencji są Polskie Towarzystwo Etologii i Wydział Nauk o Zwierzętach SGGW.
Wszelkie informacje znajdują się na stronie http://atm2017.eu/ oraz na facebooku https://www.facebook.com/events/153459618535212/
W dniu 25 października 2017 r. w ramach przedmiotu „Prewencja weterynaryjna i bezpieczeństwo żywności pochodzącej od zwierząt dzikich” gościliśmy na Wydziale Nauk o Zwierzętach Panią dr Małgorzatę Bruczyńską – Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piasecznie, specjalistkę w dziedzinie zdrowia zwierząt nieudomowionych. Studenci WNZ studiów stacjonarnych I stopnia kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi weterynaryjnych aspektów zdrowia oraz bioasekuracji. Pani Doktor przedstawiła także informacje dotyczące zwierząt chronionych konwencją CITES, omówiła specyfikę działalności Inspekcji Weterynaryjnej w odniesieniu do zwierząt nieudomowionych.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Doktor za udział w zajęciach ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i wygłoszenie ciekawego referatu.
Kolejne akwarium trafiło do przedszkoli w ramach konkursu Akwarium dla Przedszkolaka!
W piątek 20 października 2017r. studenci naszego Wydziału założyli pierwsze z pięciu akwariów
z krewetkami w przedszkolach wyróżnionych w ramach konkursu Akwarium dla Przedszkolaka organizowanego podczas Warszawskich Dni Akwarystyki. Każde przedszkole biorące udział
w konkursie przygotowało pracę 3D przedstawiającą wybrane zwierzę związane ze środowiskiem wodnym. Były to m.in. ośmiornica, krab, jeżowiec, czy postacie z bajek takie jak błazenek „Nemo”, które zrobiły niesamowite wrażenie na odwiedzających tegoroczną wystawę akwarystyczną.
Dotychczas w ramach konkursu w przedszkolach powstało ponad 10 krewetkariów. Kolejna edycja konkursu planowana jest na rok 2018.
Celem Konferencji Naukowej pt. „BADANIA MŁODYCH NAUKOWCÓW – CZĘŚĆ II”, jest stworzenie forum wymiany myśli i poglądów młodych naukowców kreujących naukę w Polsce, a także umożliwienie im publikowania swych artykułów w recenzowanym czasopiśmie naukowym. Konferencja ma na celu: stworzenie warunków do wymiany doświadczeń naukowych ludzi świata nauki, prezentacja prac badawczych lub przeglądowych w formie referatów lub posterów, publikacja zaprezentowanych artykułów w recenzowanej monografii.
Szanowni Państwo,
Dziekanat WNZ w dniu 21.10.2017. (sobota) będzie czynny wyłącznie dla studentów niestacjonarnych w godzinach od 9:00 do 14:30.
Tylko studenci bez zaległości finansowych będą mogli przedłużyć ważność legitymacji studenckiej.
Zapraszamy
Agro Days 14-15.10.2017r. to wyjątkowe dwudniowe wydarzenie o charakterze targowo–konferencyjnym, obok którego nie mogliśmy przejść obojętnie. W Agro Days wzięło udział ponad 50 firm z branży agro reprezentujących wszystkie etapy i obszary hodowli bydła, drobiu i trzody chlewnej. W programie znalazły się liczne warsztaty, pokazy oraz konferencje, podczas których eksperci z całego świata opowiadali o swoich usługach, dzielili się rozwiązaniami i chwalili nowościami. Mieliśmy okazję wzięcia udziału w licznych pokazach, prezentacjach i warsztatach dostarczających mnóstwa wiedzy praktycznej, cennej do wykorzystania na fermach. Głównym organizatorem uroczystości była firma De Heus – ekspert w dziedzinie żywienia zwierząt.
W sobotę 7 października 2017r. w Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu odbył się sokolniczy konkurs latawcowy i trial organizowany przez Polski Klub Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”. Duża grupa studentów „Avesiaków” brała udział w tym wydarzeniu, by obserwować owoce codziennej pracy sokolników z ich podopiecznymi. Poziom uczestników był bardzo wysoki, jednak mimo zaciętej rywalizacji sokolnicy bez stresu i z uśmiechem na twarzy wypuszczali swoje ptaki do lotu, a atmosfera konkursu była bardzo przyjemna. Tym razem studenci naszego Koła wystąpili w roli obserwatorów, jednak kto wie, może za rok wystartują już z własnymi ptakami? W czasie trwania konkursu w Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu jednocześnie odbył się egzamin na uprawnienia sokolnicze, który składał się z części pisemnej oraz ustnej. Zdobycie 80% z obu części nie było łatwe, ale dzięki odpowiedniej wiedzy kolejna osoba z Koła naukowego zdobyła uprawnienia sokolnicze. Gratulujemy Renacie!!! Oby studentów-sokolników z roku na rok przybywało!