7 października 2017 r. – Konkurs latawcowy

sobota 14.10.2017

W sobotę 7 października 2017r. w Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu odbył się sokolniczy konkurs latawcowy i trial organizowany przez Polski Klub Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”. Duża grupa studentów „Avesiaków” brała udział w tym wydarzeniu, by  obserwować owoce codziennej pracy sokolników z ich podopiecznymi. Poziom uczestników był bardzo wysoki, jednak mimo zaciętej rywalizacji sokolnicy bez stresu i z uśmiechem na twarzy wypuszczali swoje ptaki do lotu, a atmosfera konkursu była bardzo przyjemna. Tym razem studenci naszego Koła wystąpili w roli obserwatorów, jednak kto wie, może za rok wystartują już z własnymi ptakami? W czasie trwania konkursu w Stacji Badawczej PZŁ w Czempiniu jednocześnie odbył się egzamin na uprawnienia sokolnicze, który składał się z części pisemnej oraz ustnej. Zdobycie 80% z obu części nie było łatwe, ale dzięki odpowiedniej wiedzy kolejna osoba z Koła naukowego zdobyła uprawnienia sokolnicze. Gratulujemy Renacie!!! Oby studentów-sokolników z roku na rok przybywało!