photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Koszulki Wydziałowe

środa 30.04.2014

IMG_0342Szanowni Państwo, jest możliwość zakupienia koszulek Wydziałowych  w dwóch wersjach: z logo zootechnika lub z logo hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich. Koszulki z nadrukami wykonuje punkt Xero w Domu Studenckim GRAND. Cena za koszulkę 30,00PLN

A ROCH ART
Punkt ds. GRAND*
ul. Nowoursynowska 161G
02-787 Warszawa

tel: 22 593 15 93
mail: xero.sggw@gmail.com <mailto:xero.sggw@gmail.com>

godz. otwarcia:
pn - pt: 7.30 - 20.00
sb: 9.00 - 15.00



SGGW - koszulka zootechnika            SGGW - koszulka HiOZTiD

XI Targi Hubertus Expo

wtorek 29.04.2014

Plakat_TargiW dniach 25–27 kwietnia w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbyła się XI edycja targów łowieckich Hubertus Expo. Na tegorocznej liście wystawców znajdowało się 150 pozycji.

Swoje stoiska zaprezentowały m.in. organizacje związkowe: Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej, Klub Sygnalistów Myśliwskich, Klub Wabiarzy Drapieżników, Klub Wabiarzy Jeleni oraz powołany do życia w ubiegłym roku Klub Wyżłów PZŁ, a także Stacja Badawcza PZŁ w Czempiniu.

Organizatorzy  zadbali również o element kulturalny przyciągając odwiedzających trzema wystawami: obrazów łowieckich Wiesława Pańczaka, trofeów łowieckich oraz safari.

Zaprezentowano potrawy z dziczyzny poprzez wspólne gotowanie na scenie, ponadto odbyły się liczne pokazy tj: sokolniczy, wabienia jeleni, wabienia drapieżników, pokaz umiejętności psów myśliwskich. Całość targów umilał koncert Zespołu Francuskiej Muzyki Myśliwskiej Trompes de Pologne.

W tym roku po raz pierwszy swój udział w tych targach miał nasz Wydział Nauk o Zwierzętach, gdzie staraliśmy się zachęcić młodych ludzi do studiowania na naszym Wydziale –  kierunku Hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich obejmującym zagadnienia dotyczące zwierząt utrzymywanych hobbistycznie, hodowli in situ i ex-situ zwierząt dzikich, jak również szeroko rozumianej ekologii zwierząt i zoopsychologii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zwierzęta prezentowane przez Sekcję zoologiczną Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach (płazy, gady, gryzonie) oraz Koła Naukowego Aves (ptaki drapieżne). Swoją działalność prezentowała również Sekcja żubrowa Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach oraz Samorząd Studencki.  

Spotkanie to zakończyło się w miłej atmosferze z licznymi kontaktami współpracy na przyszłość.


Granty wewnętrzne

piątek 25.04.2014

IMG_0342Do dnia 19.05.2014r. należy składać w dziekanacie WNZ wnioski o przyznanie GRANTÓW WEWNĘTRZNYCH. Szczegółowe informacje u Pani dr hab. Iwony Kosieradzkiej (Prof. SGGW).


Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

1510472_659202644129355_566706856541697040_n„Od pomysłu do biznesu”

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy SGGW oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii zapraszają na wyjątkową konferencję „Od pomysłu do biznesu”. Jeżeli chcesz założyć własny biznes, ale nie do końca wiesz jak się do tego zabrać – to spotkanie jest właśnie dla Ciebie. Mile widziany jest również każdy, kto jest zainteresowany przedsiębiorczością, biznesem a także rozwojem osobistym. Miejsce i czas konferencji to: 7.05.2014 r. w godzinach 17-20 w budynku Kliniki Małych Zwierząt (B22) w audytorium w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Konferencja jest bezpłatna, niemniej wymagana jest rejestracja pod adresem: http://www.odpomysludobiznesu.evenea.pl

Eksperci, czyli kto zabierze głos!

O wysoką wartość merytoryczną spotkania zadbają przedstawiciele firm reprezentujących trzy filary ekosystemu AIP. Pojawią się ludzie ze świata biznesu i praktyki, którzy opowiedzą o tym jak odnieśli sukces ze swoją firmą. Do udziału w konferencji zaproszono takich prelegentów jak: Michał Pawelec -współzałożyciel znanego portalu, służącego do kojarzenia kierowców i pasażerów – BlaBlaCar.pl. Przedstawi on historię założenia portalu a także to, jakie przeszkody stoją na drodze młodych firm.Milos Dragovic współzałożyciel Libentis o pozyskanych inwestycjach, które pomagają rozwijać program unikatowych benefitów pozapłacowych. Wystąpi także Filip Ferens właściciel Urban Beard, marki ubrań dla prawdziwych brodatych mężczyzn, który przedstawi sposób w jaki buduje wizerunek swojej firmy. Kolejnym z prelegentów będzie Łukasz Michalski współzałożyciel firmy Głębokie Gardło SHOT BAR, dzięki któremu można będzie się dowiedzieć między innymi z czym wiąże się założenie własnego lokalu gastronomicznego i jak od ShotBaru można przejść do organizowania zajęć z przedsiębiorczości. Na koniec głos zabierze dyrektor oddziału AIP przy SGGW i Uczelni Łazarskiego –  Michał Misztal, który zajmuje się wsparciem startupów oraz prowadzeniem szkoleń i coachingiem. Opowie on między innymi  o możliwościach założenia biznesu w ramach tej organizacji a także o tym jak kształtować swój pomysł by osiągnął skalę międzynarodową.

Zapowiada się interesujące wydarzenie, na którym nie może Cię zabraknąć! Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konferencji.

Dla Kogo?

„Przygotowując to spotkanie chcieliśmy zwrócić się przede wszystkim do osób, które wciąż myślą o założeniu własnej firmy, ale niekiedy brakuje im pomysłu albo odwagi. Także osoby, które już biznes prowadzą znajdą wiele inspiracji i porad jak prowadzić biznes z sukcesem” – tłumaczy Michał Misztal, organizator konferencji. Nie trzeba być studentem ani osobą związaną z uczelnią – nie ma limitu wieku, a konferencja jest bezpłatna.

Firmy z Ekosystemu

Trzy firmy, które wystąpią na początku reprezentują warszawski ekosystem startupów wywodzących się z Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Firma Urban Beard działa w strukturach AIP SGGW, Milos Dragovic niedawno otrzymał 100 000zł w ramach inwestycji od funduszu AIP Seed Capital, a BlaBlaCar to jedna z najlepszych firm, które akcelerują w BusinessLinku. Jednym z celów konferencji jest więc pokazanie ambitnym ludziom możliwości, które drzemią w warszawskiej scenie starupowej. Więcej szczegółów i cały program znaleźć można na stronie www.aipsggw.pl

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to fundacja, która powstała w 2005 roku  w Warszawie. Od początku swojej działalności AIP stawia sobie cel pomocy przedsiębiorczym osobom w założeniu i prowadzeniu własnego biznesu. Do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości może zgłosić się każdy, kto myśli o rozpoczęciu własnej działalności.

Dodatkowych informacji udziela p. Justyna Dylik 518-551-304; aip@sggw.pl


Zaproszenie

środa 23.04.2014

Joasia


Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

MIR - Banner 160x160 (1)W związku z ogólnopolską akcją promocyjną związaną z 10. rocznicą obecności Polski w UE na Wydziale Nauk o Zwierzętach SGGW, będącym Beneficjentem koordynującym projekty:  „Ochrona ex situ żubra Bison bonasus w Polsce” orazOchrona in situ żubra w Polsce – część północno-wschodnia” w dniu 06.05.2014 r. będzie zorganizowany „Dzień Otwarty Funduszy Europejskich” pod hasłem „UNIA ŻUBROWO-EUROPEJSKA”. Oba wymienione wyżej projekty były realizowane dzięki współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach Dnia Otwartego zostały zaplanowane liczne akcje edukacyjne, których celem jest podzielenie się z odwiedzającymi informacjami na temat osiągniętych sukcesów i inwestycji zrealizowanych w trakcie trwania projektów poświęconych ochronie żubra w Polsce. Dzięki dofinansowaniu działań zaplanowanych przez WNZ polepszyło się sprawowanie opieki nad zwierzętami zarówno wolnożyjącymi jak i przebywającymi w zagrodach zamkniętych. Uczestnicy Dnia Otwartego będą mogli dowiedzieć się o żubrze i działaniach dla jego ochrony finansowanych z funduszy unijnych wybierając spośród następujących możliwości :

1)      Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (uczniowie szkół podstawowych: klasy I-III) *

2)      Warsztaty edukacyjne dla najmłodszych (uczniowie szkół podstawowych: klasy IV-VI) *

3)      Wykład popularno-naukowy (otwarty dla wszystkich)

4)      Interaktywne stoisko Stowarzyszenia Miłośników Żubrów (ogólnodostępne)

5)      Pokaz filmów o tematyce żubrowej (otwarty dla wszystkich)

6)      Wystawa zdjęć żubrów zorganizowana na terenie Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW (otwarta dla wszystkich)

7)      Wystawa wielkoformatowej fotografii wzdłuż ogrodzenia Beneficjenta (ogólnodostępna)

* Aby wziąć udział w warsztatach konieczna jest rezerwacja miejsca, które można dokonać pod adresem: m.trzeciak@bison-ebcc.eu

Dodatkowo w ramach promocji wydarzenia w siedzibie Beneficjenta oraz Partnerów (projekt ex situ) w miejscach ogólnodostępnych zostaną umieszczone plakaty okolicznościowe oraz będą rozdawane ulotki dotyczące projektów oraz funduszy europejskich.

W siedzibach Partnerów projektu „Ochrona ex situ żubra Bison bonasus w Polsce” tj. Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie  również zostaną przeprowadzone zajęcia interaktywne dla najmłodszych, połączone z rozdawaniem książeczki oraz zwiedzaniem zagrody z przewodnikiem.

Mamy nadzieję, że promocja w postaci organizacji Dnia Otwartego pozwoli na utrwalenie efektów działań edukacyjnych, podniesie poziom świadomości społecznej na temat użyteczności zrealizowanych zadań oraz korzyści wynikających z uzyskania finansowego wsparcia ze strony Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Bez tytułu


I Konferencja Młodych Naukowców SGGW

wtorek 22.04.2014

bioStudenci stacjonarnych studiów doktoranckich „Biotechnologia w produkcji zwierzęcej” zapraszają na I Konferencję Młodych Naukowców, organizowaną na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25.04.2014 roku na terenie kampusu akademickiego SGGW.

Przewidujemy referaty, doniesienia i burzliwą dyskusję na tematy związane ze zwierzętami, począwszy od genomu a kończąc na zarządzaniu populacjami, a zwłaszcza:

 

  • Inżynieria genetyczna
  • Nanobiotechnologia
  • Modele zwierzęce w badaniach dla medycyny
  • Nowoczesne żywienie zwierząt
  • Pasze i produkty GMO dla zwierząt
  • Hodowla i dobrostan zwierząt
  • Metody i nowe technologie analityczne

Konferencja adresowana jest do młodych naukowców z Polski i zagranicy oraz ich opiekunów. Udział w konferencji jest nieograniczony, przewiduje się znaczący udział naukowców prowadzących badania na zwierzętach, biotechnologów i biologów, a także pracowników laboratoriów analitycznych, hodowców zwierząt, przedstawicieli firm paszowych, MNiSW i innych instytucji.

 

http://kmnsggw.wix.com/wnz-doktoranci

konf-bio

 


Życzenia Świąteczne

sobota 19.04.2014

330px-Dieric_Bouts_-_ResurrectionWszystkim Pracownikom, Doktorantom i Studentom WNZ życzymy radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych w gronie rodziny i przyjaciół. Niech atmosfera Świąt Zmartwychwstania Jezusa wniesie w nasze życie pokój i radość, optymizm i siły do dalszej pracy i nauki.


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie