Wewnętrzny tryb konkursowy
Zasady wewnętrznego trybu konkursowego na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców
i uczestników studiów doktoranckich w SGGW
- O środki finansowe na badania w wewnętrznym trybie konkursowym mogą ubiegać się młodzi naukowcy, którzy posiadają obywatelstwo polskie, są pracownikami naukowymi SGGW (podstawowe miejsce pracy) lub uczestnicy dziennych studiów doktoranckich.
- Młody naukowiec to osoba prowadząca działalność naukową, która nie przekroczyła 35 roku życia w dniu składania wniosku.
- W wewnętrznym trybie konkursowym przewiduje się finansowanie:
- zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora
- zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora habilitowanego.
- Podczas realizacji badań obowiązują ogólne zasady finansowania działalności naukowo-badawczej zawarte w aktualnym Prawie o szkolnictwie wyższym, Ustawie o zasadach finansowania nauki, Ustawie o finansach publicznych oraz w uchwałach Senatu i rozporządzeniach Rektora SGGW.
- Podstawą do udziału w konkursie, jest złożenie wniosku oraz innych załączników (zał. 1, zał. 2) do Prodziekana ds. Nauki na Wydziale.
- Informacja o naborze wniosków o finansowanie musi zostać ogłoszona co najmniej na 7 dni przed terminem składania wniosków. Informacja o naborze zostaje umieszczona na stronie Wydziału oraz rozesłana drogą mailową do kierowników katedr oraz przedstawiciela doktorantów na Wydziale.
- Decyzję o przyznaniu środków podejmuje Komisja Wydziałowa (zał. 3). Decyzja Komisji jest ostateczna.
- Komisję wydziałową powołuje Dziekan Wydziału. Przewodniczącym komisji jest Dziekan lub Prodziekan ds. Nauki. W skład komisji wchodzi co najmniej 3 samodzielnych pracowników naukowych oraz przedstawiciel młodej kadry i doktorantów na danym Wydziale.
- Wnioski zawierające braki formalne nie będą rozpatrywane.
- Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują informację pisemną o jego wynikach (zał. 3).
- Do konkursu nie mogą być zgłoszone zadania badawcze finansowane już z innych źródeł.
- Przyznane środki finansowe powinny być wydatkowane do dnia 31 grudnia roku, na który zostały przyznane zgodnie z przedstawionym kosztorysem (zał. 2). W uzasadnionych przypadkach, za zgodą pisemną Dziekana Wydziału, przyznane środki mogą być wydane do końca I półrocza roku następnego.
- Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z realizacji zadania badawczego należy złożyć do Prodziekana ds. Nauki na Wydziale do dnia 30 marca roku następnego.
Termin składania wniosków: 10 maja 2013. Na finansowanie projektu habilitacyjnego przewidujemy sumę ok. 10-12 tys. zł, projektu doktorskiego ok. 5-7 tys. zł.