Termin szkolenia:
19.02.2021r. godz. 19.
Forma szkolenia: MS Teams
Prowadzący: Kornelia Piech
Informacje o programie:
Program LIDER jest skierowany do młodych naukowców. Jego cel to poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy. Konkurs skierowany jest do młodych naukowców (do 35 lat), niezależnie od stopnia naukowego oraz obecnego miejsca pracy (mogą to być również doktoranci), pod warunkiem, że wskażą jednostkę naukową (np. nasz Instytut) w której będą realizować projekt.
Proszę, aby wszyscy pracownicy, którzy spełniają warunki uczestnictwa w konkursie przystąpili do aplikacji.
Informuję jednocześnie, że wszyscy chętni otrzymają wsparcie i pomoc w przygotowaniu wniosków w konsultacjach indywidualnych z p. Kornelią Piech.
Informacje o chęci wzięciu udziału w szkoleniu proszę kierować do Grzegorza Grodkowskiego, na adres mailowy: grzegorz_grodkowski@sggw.edu.pl.
Dr hab. Marcin Gołębiewski, Prof. SGGW
Dyrektor INZ
Kornelia Piech swoje doświadczenie na polu inwestycji rozpoczęła od wygranej w Global StartUp Challenge 2013, czyli konkursie dla startupów, w którym udział wzięło ponad 200 zespołów z kraju i zagranicy, a główną nagrodą była możliwość uzyskania inwestycji w wysokości 1 mln zł. Zostało to docenione na łamach „Bloomberg Businessweek Polska” w artykule J. Orłowskiej pt. „Innowatorka Kornelia Piech”.
W kolejnych latach Kornelia Piech pozyskiwała finansowanie ze środków unijnych dla rozwijanych przez nią start-upów, a także założyła E-biz camp, w ramach którego wspierała przedsiębiorczych studentów w rozwoju i komercjalizacji ich przedsięwzięć.
Po zakończeniu projektów zaangażowała się we wsparcie procesu inwestowania w przedsięwzięcia związane z blockchainem i walutami cyfrowymi w ramach powołania, a potem pełnienia funkcji Dyrektora ds. Operacyjnych i Finansowych w realizowanym przez Blockchain Technologies sp. z o.o. projekcie Polski Akcelerator Technologii Blockchain. Przeprowadzała analizy zgłoszonych do akceleratora projektów oraz wspomagała proces wyboru, a później warunków wypłaty finansowania dla wyselekcjonowanych projektów.
Już w 2012r. Kornelia Piech została wyłoniona laureatką konkursu grantowego „Komercjalizacja wyników badań naukowych drogą do sukcesu zawodowego kobiet-naukowców”. W latach 2012-2013 uczestniczyła w cyklach szkoleń z zakresu m.in. zarządzania projektami B+R, finansowania innowacji i działalności B+R, czy też ochrony własności intelektualnej, co stanowiło doskonały punkt wyjścia do dalszej pracy na tym polu.
Od 2013r. Kornelia Piech pełniła funkcję Dyrektora Generalnego Instytutu Wiedzy i Innowacji. W ramach współpracy z tą jednostką naukową kierowała wieloma projektami badawczymi dotyczącymi głównie innowacyjności gospodarki, innowacyjności przedsiębiorstw czy też komercjalizacji wiedzy. Najważniejszymi ze zrealizowanych z powodzeniem projektów były:
- Audyt Technologiczny SGGW, w ramach którego we współpracy z naukowcami ze wszystkich 11 wydziałów uczelni wyselekcjonowano najlepiej rokujące pod kątem komercjalizacji rozwiązania. Następnie w porozumieniu z badaczami będącymi autorami projektów opracowano analizy proof of concept oraz proof of principle dla 10 najlepszych projektów.
- Przeprowadzenie doradztwa w zakresie tworzenia strategii innowacyjnych oraz stworzenie opracowania pn. „Strategia Innowacyjna dla Firmy…” dla 21 firm z województwa warmińsko-mazurskiego, w ramach którego udzielono merytorycznego wsparcia w zakresie możliwości komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych, będących w posiadaniu firm.
Równolegle, Kornelia Piech realizowała również projekty o charakterze stricte naukowych, w tym m.in. grant badawczy PRELUDIUM finansowany przez Narodowe Centrum Nauki, realizowanego w Szkole Głównej Handlowej, czy też kierowała projektem badawczym pt. „Pozycja innowacyjna Mazowsza na tle innych regionów kraju i Europy” przeprowadzonego w ramach projektu nr POKL.08.02.02-14.-001/09 pt. „Budowa systemu monitoringu i podstaw ewaluacji wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza”.
Aktualnie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Kornelia Piech specjalizuje się w komercjalizacji wynalazków i wyników badań naukowych, skutecznie budując i wspierając współpracę pomiędzy przedsiębiorcami i naukowcami w oparciu o instrumenty stymulujące rozwój sektora R&D dostępne w instytucjach takich jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju czy PARP.