photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Godziny otwarcia Dziekanatu-30.09.2017.

poniedziałek 25.09.2017

Rajd po Polsce w obronie pszczół – zapraszamy na film

piątek 22.09.2017

małyfiatPszczelarze oraz organizacje pszczelarskie je reprezentujące alarmują, że w polskim pszczelarstwie dzieje się źle, a fala niezadowolenia w bieżącym roku osiągnęła bardzo wysoki poziom. Obecnie jest to związane z dużymi upadkami rodzin pszczelich po zimowli 2016/2017 roku, ale także jest to następstwem niezadowolenia pszczelarzy z mało skutecznych leków zwalczających choroby pszczół oraz brakiem należytej ochrony pszczelarstwa ze strony władz. W tej sytuacji uznaliśmy, że potrzebne byłyby działania promocyjne ukazujące problemy środowiska pszczelarskiego, a także działania wskazujące jak przeciętny człowiek niezwiązany z pszczelarstwem może pomóc chronić te tak pożyteczne dla środowiska i ludzi owady. By zapoznać polskie społeczeństwo z aktualną sytuacją w pszczelarstwie i być może w ten sposób wpłynąć pozytywnie na zmiany, które mogłyby ją poprawić, Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych wspólnie z polskim Związkiem Pszczelarskim i Stowarzyszeniem Pszczelarzy Polskich Polanka przy znaczącym zaangażowaniu firmy Tomasza Łysonia zorganizowało jesienią 2017 roku cykl eventów ukazujących najistotniejsze problemy pszczelarstwa. Tym razem, by zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów zorganizowano rajd fiatów 126p na trasie z Krakowa do Koszalina, a każdy z przystanków na trasie przejazdu obfitował w wydarzenia promujące lokalnych pszczelarzy i ukazywał tajniki oraz problemy pszczelarstwa. Mamy nadzieję, że realizując to działanie skutecznie udało się przekazać główne przesłania rajdu,  przedstawione w trzech hasłach: „Pszczoły przetrwają, gdy kwiaty zapylają”, „Miód kupujesz – pszczoły ratujesz” i „STOP pestycydom”.

Głosząc te hasła, pragnęliśmy zwrócić uwagę na aktualne problemy pszczelarstwa i możliwe sposoby ich rozwiązania, a swoim wspólnym działaniem chcieliśmy ukazać pozytywny wizerunek środowiska pszczelarzy. Jesteśmy przekonani, że dobre przesłanie, jakie nam towarzyszyło – przy odpowiednim zaangażowaniu współorganizatorów i władz może osiągnąć dużą skuteczność przy minimalnych nakładach finansowych.

Rajd w obronie pszczół i pszczelarstwa odbył się w dniach  9 – 16 września 2017 r. Na trasie przejazdu obejmowała wydarzenia w następujących miejscach:

  1. Otwarcie Rajdu – Rynek Główny w Krakowie
  2. Stróże – Sądecki Bartnik
  3. Biszcza – PH Barć
  4. Łukowa – Pszczelarz Kozacki
  5. Centrum Kształcenia Praktycznego Pszczela Wola
  6. Lublin – Stare Miasto
  7. Siedlce – Pasieka Krzysztof Loc oraz Pasieka Mellifera
  8. Warszawa – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, SGGW
  9. Olsztyn – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  10. Gryźliny – Centrum Pszczelarskie Wilde
  11. Dzierzgoń – Gospodarstwo Pszczelarskie Ewa i Bogdan Toporkiewicz
  12. Karczowiska Górne – Nektar
  13. Gdańsk – Długi Targ
  14. Koszalin – udział w Ogólnopolskich Dniach Pszczelarza – zakończenie rajdu.

[Piotr Mrówka]

https://www.youtube.com/watch?v=P8oJwgnwPMA

Podpisywanie umów studenci I rok

środa 20.09.2017

ikona_21_dokumenty_4Szanowni Państwo,

zapraszamy do Dziekanatu WNZ pok.69 na podpisywanie umów studenckich od dnia 27 – 28.09.2017. w godzinach 10:00-12:00 oraz 29.09.2017. od godziny 10:00.

Proszę o dostarczenie zaświadczana lekarskiego oraz potwierdzenia decyzji przyjęcia na studia.

 


Egzamin z języka obcego – dodatkowy termin

poniedziałek 18.09.2017

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zawiadamia o dodatkowym (pozaregulaminowym) terminie egzaminu końcowego dla studentów nieobecnych na egzaminie 14.09.2017r. z powodu choroby lub innych ważnych udokumentowanych okoliczności losowych.

Dodatkowy egzamin odbędzie się 28.09.2017.

Dokumenty usprawiedliwiające nieobecność studenta na egzaminie powinny być złożone w sekretariacie SPNJO w nieprzekraczalnym terminie

do 25.09.2017r.

O godzinach egzaminu prosimy dowiadywać się w poszczególnych sekcjach

lub sekretariacie SPNJO, informacja również na stronie internetowej SPNJO (zakładka „bieżące informacje”)


Zaświadczenie lekarskie

i-michalczyk-prokop-zaswiadczenie-lekarskie-typ-1-a5-wielokopia-851-3

UWAGA STUDENCI ROK I

Zaświadczenia lekarskie oraz potwierdzenie decyzji przyjęcia na studia przynosimy do Dziekanatu w dniu podpisywania umowy tj.29.09.2017.

 


UWAGA! Studenci I roku

środa 13.09.2017

Spotkanie studentów I roku z opiekunami poszczególnych  kierunków studiów odbędzie się w dniu 29 września 2017r. (piątek) po uroczystości Inauguracji roku akademickiego 2017/2018 na naszym Wydziale, w auli I i II.


Rekrutacja uzupełniająca – Studia doktoranckie 2017-2021

wtorek 12.09.2017

logoWNZDziekan i Rada Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ogłaszają rekrutację na stacjonarne studia doktoranckie przy Wydziale Nauk o Zwierzętach pod nazwą „Hodowla zwierząt” w dziedzinie nauk rolniczych, dyscyplinie zootechnika Czas trwania studiów od 01.10.2017 roku do 30.09.2021 roku

Na studia będą przyjmowani absolwenci kierunków przyrodniczych posiadający dyplom magistra, magistra inżyniera lub lekarza weterynarii.

Limit miejsc: 20

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia doktoranckie proszeni są o złożenie następujących dokumentów:

  1. podanie o przyjęcie na studia doktoranckie – załącznik nr 1 do Uchwały Senatu SGGW w Warszawie nr 36 -2013/2014 r. z dnia 28.04.2014r.,
  2. kwestionariusz osobowy – załącznik nr 2 do niniejszej Uchwały,
  3. CV zwierające w szczególności: informację o znajomości języków obcych, np. certyfikat/y potwierdzający/e znajomość języka obcego, informację o aktywności naukowej, w szczególności o publikacjach, pracy w kołach naukowych, nagrodach, wyróżnieniach, stażach krajowych i zagranicznych oraz opis zainteresowań nowych kandydata,
  4. 2 aktualne fotografie o wymiarach 4,5 x 5,5 cm,
  5. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych lub zaświadczenie (jeżeli jeszcze nie jest odebrany odpis dyplomu) o ich ukończeniu wydane przez właściwą dla kandydata uczelnię, potwierdzające uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub równorzędnego,
  6. udokumentowane wyniki w nauce z okresu studiów, w tym średnią ocen z toku studiów (w przypadku, gdy studia miały charakter dwustopniowy – średnia ze studiów I i II stopnia),
  7. opinię promotora pracy magisterskiej lub innej osoby mającej tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego o predyspozycjach i motywacji kandydata do pracy naukowej,
  8. zgodę przyszłego opiekuna naukowego/promotora o gotowości objęcia opieką naukową kandydata na studia doktoranckie – załącznik nr 3 do niniejszej Uchwały,
  9. kandydaci niepełnosprawni składają informację lekarską o rodzaju niepełnosprawności oraz orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez właściwy zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności,
  10. pracownicy Uczelni i innych instytucji naukowych poza wszystkimi wymaganymi dokumentami, składają opinię z miejsca pracy.

Termin i miejsce składania dokumentów: do dnia 21 września 2017 roku do godziny 14.00. Dziekanat Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW (pokój 78 lub 69), ul. Ciszewskiego 8, 02-786 Warszawa.

Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatami odbędzie się w Dziekanacie Wydziału Nauk o Zwierzętach (pok. 78) 26 września 2017 roku o godz. 14,00.

Postępowanie rekrutacyjne zgodnie z uchwałą nr 36 – 2013/2014 Senatu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z dnia 28 kwietnia 2014 roku, będzie miało charakter konkursowy i uwzględnia łącznie:

– średnią ocen ze studiów I i II stopnia lub jednolitych magisterskich (średnia = punkty),

– dotychczasową aktywność naukową kandydata (0-5 pkt.),

– wyniki rozmowy kwalifikacyjnej (0-10 pkt.).

Zakres tematyczny rozmowy kwalifikacyjnej: Praca magisterska kandydata, zainteresowania naukowe oraz plany naukowe. Znajomość języka obcego w stopniu min. średnio zaawansowanym.

Kandydat, który uzyskał mniej niż 11 punktów, nie kwalifikuje się do przyjęcia na studia doktorskie. O przyjęciu zdecyduje Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna na podstawie przedłożonych dokumentów i wyników przeprowadzonej rozmowy.

Opiekun naukowy sprawuje bezpośrednią opiekę merytoryczną i formalną nad doktorantem w tym, między innymi:

  • ustala tematykę i przebieg badań mających doprowadzić do powstania pracy
  • doktorskiej,
  • w ramach programu studiów ustala z doktorantem wybór fakultetów,
  • dokonuje corocznej oceny postępów w pracy naukowej i dydaktycznej,
  • opiniuje wszelkie wnioski doktoranta dotyczące przebiegu studiów,
  • akceptuje możliwość odbywania przez doktoranta zajęć, staży, stypendiów poza        macierzystym Wydziałem.

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji i przebiegu studiów można uzyskać u kierownika studiów dr hab. Moniki Michalczuk, tel. 225936555, e-mail: monika_michalczuk@sggw.pl.

oraz w zakładce: Studia/ doktoranckie/2017-2021

 

Kierownik                                                                     Dziekan

Stacjonarnych Studiów Doktoranckich              Wydziału Nauk o Zwierzętach

Dr hab. Monika Michalczuk                                 Prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka


Inauguracja Wydziałowa

logoWNZSerdecznie zapraszamy Studentów, Doktorantów i Pracowników na Inaugurację roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Nauk o Zwierzętach, która odbędzie się w piątek 29 września 2017r. o godzinie 15,00 w połączonych Aulach I i II budynku 23, przy ul. Ciszewskiego 8.

 

inauguracja


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie