Uniwersytet Dzieci – sprawozdanie

poniedziałek 1.06.2015

logo_KHZGW dniu 30 maja 2015r. Sekcja Hodowców Drobiu Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich WNZ zakończyła Warsztaty w ramach programu Uniwersytet Dzieci, których organizatorem jest Fundacja non-profit współpracująca z uczelniami wyższymi takimi jak: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Wyższa Szkoła Europejska.

W warsztatach pt. „Czy każde jajko ma skorupkę?” wzięło udział około 500 dzieci w wieku 6-7 lat. Zajęcia stanowiły wielkie wyzwanie organizacyjne dla Sekcji, wymagały wielu przygotowań i zaangażowania. Mali studenci – uczestnicy warsztatów, otrzymali podstawową wiedzę z zakresu tematyki drobiarskiej, poznali gatunki ptaków zaliczane do drobiu, identyfikowali i ważyli jaja pochodzące od różnych ptaków, poznali łatwe sposoby określania świeżości jaj oraz jakie informacje zawiera kod jaja. Byli wyjątkowo aktywni i dociekliwi. Odpowiadaliśmy min. na pytania: od czego zależy barwa żółtka w jaju? jakie jest największe jajo na świecie? czy każde jajko ma skorupę?

Sekcja Hodowców Drobiu pod opieką Pani Dr Moniki Michalczuk dziękuje Fundacji Uniwersytet Dzieci i liczy na dalszą równie owocną współpracę. Wszystkim małym studentom życzymy powodzenia w kolejnych etapach nauki.

Obraz