Szkolenie w ramach Szkoły Terapii Zwierząt

wtorek 10.09.2024

szkołaTZW dniach 6-8 września w Stajni Dydaktycznej SGGW, odbyło się szkolenie, które było niezapomnianym wydarzeniem, pełnym wspaniałej atmosfery i bogatej, precyzyjnej wiedzy. Organizatorem szkolenia była Szkoła Terapii Zwierząt, która po raz kolejny udowodniła, że potrafi zapewnić uczestnikom najwyższy poziom merytoryczny oraz profesjonalną organizację.

Tematem kursu była funkcja i rola tkanki łącznej, szczególnie powięzi mięśniowej, co wciąż pozostaje w dużej mierze nieodkrytym obszarem, kluczowym dla zrozumienia struktury ciała i jego funkcjonowania (w naszym przypadku ciała konia). Szkolenie było podzielone na część teoretyczną i praktyczną, dając uczestnikom pełny obraz tego, jak powięź wpływa na układ ruchu koni. Teoretyczna część obejmowała m.in. historię badań nad powięzią, anatomię, embriologię oraz Taśmy Anatomiczne oparte na modelu ludzkim Thomasa Myersa. Część praktyczna pozwalała na bezpośrednią pracę z naszymi końmi, naukę odnajdywania powięzi oraz metody ich odblokowywania.

Prowadzące, Vibeke Sødring Elbrønd oraz Tove Due, światowej klasy specjalistki w dziedzinie anatomii i terapii manualnych, zapewniły uczestnikom dogłębny wgląd w tematykę powięzi. Dzięki tłumaczeniu na język polski szkolenie było dostępne dla szerokiego grona osób, niezależnie od poziomu zaawansowania, na czym niewątpliwie skorzystały wszystkie nasze konie.

Cytując Panią Dyrektor Szkoły, Panią Justynę Kalbarczyk „Cudowna atmosfera, stworzona przez organizatorów, oraz możliwość pracy w stajni dydaktycznej SGGW sprawiły, że uczestnicy nie tylko zdobyli ogromną ilość wiedzy, ale również mieli okazję wymienić się doświadczeniami i inspiracjami w wyjątkowo sprzyjających warunkach. Szkolenie z pewnością zapadnie w pamięć jako jedno z najbardziej wartościowych wydarzeń edukacyjnych”.

IMG_9816 IMG_9817
IMG_9821 IMG_9818