Dzień Wydziału – wyjazd do RZD Żelazna

środa 12.06.2024

głowaowcaWydział Hodowli,  Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt jest jedynym wydziałem obchodzącym swoje święto dwa razy w roku – 7 czerwca – na pamiątkę  urodzin Prof. dr hab. Henryka Jasiorowskiego oraz 9 grudnia – w dzień urodzin Prof. dr hab. Marii Joanny Radomskiej  – rektorów SGGW. Bohaterem tegorocznego Dnia Wydziału był Prof. dr hab. Adam Skoczylas, którego pasją były owce. Stąd zrodził sie pomysł na wyjazd do RZD Żelazna, na Fermę owiec i kóz SGGW. Sylwetkę i dorobek naukowy Prof. dr hab. Adama Skoczylasa przedstawił Prof. dr hab. Roman Niżnikowski. Były podziękowania dla pracowników fermy i magistrantów na niej pracujących, zwiedzaliśmy fermę (stado liczy 335 szt. owiec i 60 sztuk kóz), spacerowaliśmy wzdłuż brzegów stawów rybnych i prowadziliśmy rozmowy przy obficie zastawionym stole – pełna integracja.

zdj. Marek Ciuła