Gość na Wydziale – Stowarzyszenie Miłośników Szynszyli Małej

środa 15.05.2024

danusialogoW dniu 13.05.2024 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach przedmiotu ”Trendy w hodowli zwierząt” dla studentów stacjonarnych II° kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, przedstawicielkę Stowarzyszenia Miłośników Szynszyli Małej – Panią Annę Drzewiecką. Studenci  dowiedzieli się o celu powstania Stowarzyszenia, które istnieje od 2014 r. Powodem powstania była chęć pomagania miłośnikom szynszyli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji czy to finansowej, czy związanej z brakiem wystarczającej wiedzy na temat opieki lub z ograniczonym dostępem do lekarzy specjalistów. Stowarzyszenie widzi dużą szansę w edukacji, która buduje świadomość przyszłych i obecnych opiekunów szynszyli w sferze opieki, żywienia i leczenia. Oprócz opowiedzenia o formach działalności Stowarzyszenia, został przeprowadzony quiz z wiedzy o szynszylach, gdzie nagrodami były między innymi kubki i torby. Pani Anna Drzewiecka zaprezentowała również kolejne wydanie poradnika „Z szynszylą pod jednym dachem” oraz broszurki informacyjne dla właścicieli szynszyli. Bardzo dziękujemy za ciekawą wizytę i zapraszamy na stronę internetową Stowarzyszenia po więcej informacji http://stowarzyszenie.forum-szynszyla.pl/.

Daniusa3
Danusia2