Startupy w Pałacu Prezydenta RP

czwartek 9.05.2024
UsaryaDzisiejszy dzień był dla naszej firmy niezwykle wyjątkowy. Wraz z czołowymi twórcami innowacji z całej Polski mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prestiżowym spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, w ramach siódmej edycji projektu „Startupy w Pałacu”.
Tematem przewodnim tegorocznej konferencji były innowacje technologiczne w sektorze rolno-spożywczym. Właśnie tam, w otoczeniu wspaniałej atmosfery i inspirujących dyskusji, nasza firma miała okazję zaprezentować naszą najnowszą maszynę do zbierania kamieni.
Nasze spotkanie z Prezydentem było nie tylko wyjątkową okazją do prezentacji naszych osiągnięć, ale również doskonałą okazją do wymiany myśli i doświadczeń. Podczas rozmowy, którą udokumentowano na zdjęciu wraz współtwórcą profesorem SGGW Marcinem Gołębiewskim, Prezydent Andrzej Duda wyraził ogromny podziw dla naszej maszyny i polskiej innowacyjności. Był bardzo pozytywnie zaskoczony faktem, że nasza maszyna zaczyna być kupowana w innych krajach Europy, a nawet wchodzi na rynki poza Europą.
Niezwykłym zaszczytem było usłyszeć słowa samego Prezydenta RP, który podkreślił znaczenie rolnictwa dla przyszłości kraju. „Nie mam wątpliwości, że rolnictwo jest naszą przyszłością. Idee, które państwo przedstawiacie służą temu, żeby produkować lepiej, produkować więcej, żeby produkować w sposób bardziej przyjazny dla człowieka.” – powiedział Prezydent.
W imieniu firmy Usarya chcielibyśmy serdecznie podziękować za wyjątkowe spotkanie w Pałacu Prezydenta oraz ciekawą rozmowę z Prezydentem. To dla nas ogromna motywacja do dalszego rozwoju i działania na rzecz polskiego rolnictwa.
009_PAD_startupy_w_Palacu_Innowacje_w_rolnictwie_20240509_MB2_7173
Fotograf: Marek Borawski KPRP