10.04.2017 Spotkanie ,,Podstawy sokolnictwa”

czwartek 11.05.2017

W poniedziałek 10 kwietnia członkowie KN Aves postanowili przybliżyć studentom SGGW tematykę, którą na co dzień się zajmują – wygłosili prelekcję pt. ,,Podstawy sokolnictwa – na czym polega utrzymanie i trening ptaka drapieżnego”. Na spotkaniu krótko scharakteryzowano gatunki ptaków, które układane są w Polsce do polowań, jak również przedstawiono różnice między ptakami z rodziny sokołowatych i jastrzębiowatych. Omówiono też podstawowe kwestie związane z akcesoriami sokolniczymi, żywieniem ptaków drapieżnych oraz ich transportem. Pokrótce poruszono zagadnienia układania i rozmnażania ptaków sokolniczych, lecz te dziedziny są tak obszerne, że ludzie odkrywają je przez całe życie. Celem spotkania była edukacja i pogłębienie świadomości zebranych na temat sokolnictwa i przedstawienie tej tematyki tak, by każdy mógł sobie w głowie odpowiedzieć na pytania: ,,Czy to właśnie tym chcę się zajmować?”, ,,Czy posiadam odpowiednią wiedzę, czas i warunki, by układać ptaka drapieżnego?”. Pod koniec spotkania nadeszła słodka niespodzianka – tort z okazji urodzin wiceprezesa koła, Dominika J.

Obraz11
Obraz12