Goście na Wydziale: firma Cargill Polska i Delacon
W dniu 14 listopada br. odbyły się zajęcia dydaktyczne z przedmiotu „Intensywne systemy produkcji zwierzęcej” dla studentów studiów stacjonarnych II° kierunku Zootechnika, które poprowadzili przedstawicieli firmy Cargill Poland Sp. z o. o. Pani Beata Białecka przedstawiła historię firmy, której początki sięgają 1865r., a obecnie firma posiada swoje siedziby w 66 krajach. Omówiła założenia projektu „Pierwsza praca” realizowanego przez Cargill Poland Sp. z o. o., który daje szansę młodym ludziom zdobycia doświadczenia zawodowego oraz sprawdzenia nabytej na studiach wiedzy w praktyce. Następnie Pan Maciej Wałachowski i Pan Marcin Rydel, absolwenci naszego Wydziału, przedstawili najnowszą ofertę żywieniową dla producentów bydła. Pan Maciej omówił zastosowanie granulowanego TMR – EXTENDER w żywieniu bydła. Natomiast Pan Marcin opowiedział o wykorzystaniu pasz nie modyfikowanych genetycznie w żywieniu bydła i programie dostosowanym do potrzeb firmy Piątnica.
W kolejnej części spotkania gościliśmy na naszym Wydziale firmę Delacon, która jest rodzinnym austriackim przedsiębiorstwem założonym 25 lat temu. Firma specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji w pełni naturalnych dodatków paszowych na bazie ziół, przypraw i olejków eterycznych, przeznaczonych dla przeżuwaczy, trzody chlewnej i drobiu. Firma Delacon jako pierwsza zastosowała termin „fitogeniczny” na określenie substancji pochodzenia roślinnego. Pani dr inż. Katarzyna Sartowska, absolwentka naszego Wydziału omówiła działanie dwóch preparatu Rumex i Fortibac. Rumex wpływa na stabilizację mikroflory żwacza krów, optymalizuje metaboliczny rozkład białka i energii. Oraz preparat Fortibac wspomagający jakość mikroflory przewodu pokarmowego trzody chlewnej i drobiu, poprawiający integralność błony śluzowej jelita.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się najnowszymi wiadomościami z zakresu żywienia zwierząt.