Gość na Wydziale: Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

środa 18.11.2015

logo (1)W dniu 13 listopada 2015r., w ramach zajęć z przedmiotu „Propedeutyka hodowli zwierząt”, realizowanych przez dr Danutę Dzierżanowską-Góryń i dr Agnieszkę Borutę, odbyło się spotkanie studentów z Panem Jakubem Farkowskim i labradorem Joką ze Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.
Pan inż. Jakub Farkowski, absolwent Wydziału Nauk o Zwierzętach, podzielił się ze studentami I roku kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich swoimi doświadczeniami z pracy w Stowarzyszeniu.
Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom powstało w 2008r. w celu prowadzenia zajęć terapeutycznych z udziałem psów oraz propagowania dogoterapii.
Działania Stowarzyszenia skupiają się na:
1. Prowadzeniu profesjonalnej terapii i edukacji oraz innych form aktywności, w których towarzyszą zwierzęta.
2. Szkoleniu terapeutów i wolontariuszy, którzy chęć pomocy i pracy z osobami, które tego potrzebują, opierają na rzetelnej wiedzy.
3. Promowaniu pozytywnego, opartego na współpracy i zaufaniu, podejścia do zwierząt
4. Wspieraniu postaw prospołecznych, w tym działań na rzecz ludzi i zwierząt.
Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom kładzie duży nacisk na dobrostan pracujących psów.
Podczas spotkania Pan Farkowski opowiedział o swojej przygodzie z dogoterapią i wielkiej fascynacji związanej z trenowaniem psów. Wiele emocji wywołał pokaz psich sztuczek w wykonaniu Joki.
Studenci z wielkim zainteresowaniem obejrzeli relacje fotograficzne z programów realizowanych przez Stowarzyszenie na terenie Warszawy:
• Uwaga Dobry Pies – zajęcia dla dzieci z klas 0-3 szkół podstawowych (Bezpieczeństwo i Opieka)
• Program zajęć:
– dla seniorów z Centrum Alzheimera i z Ursusa
– w Szkole Integracyjnej na ulicy Elektoralnej
– w klinice Budzik
– w przedszkolu integracyjnym na Bielanach
– w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej
– na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka
– w przedszkolu na Bemowie
– w żłobkach
– w przedszkolu dla dzieci z autyzmem na Targówku
Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom od maja 2015r. jest Interesariuszem Zewnętrznym Wydziału Nauk o Zwierzętach.
Składamy serdeczne podziękowania za chęć spotkania się ze studentami WNZ SGGW w Warszawie i podzielenie się swoją pasją i doświadczeniami.