25-26.04.2015 Festiwal Nauki „Skołowany Weekend”

niedziela 18.10.2015

W sobotę o godzinie 11:00 oraz w niedzielę o godzinie 12:00 członkowie KNAves jako goście honorowi przeprowadzili 45 minutowe zajęcia p.t. ,,Pokaz ptaków drapieżnych i kur ozdobnych”. W pokazie wzięło udział ponad 200 uczniów (szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). W pierwszej części zajęć uczestnicy dowiedzieli się, co to jest sokolnictwo, jakie ptaki wykorzystywane są w sokolnictwie, czym różnią się ptaki drapieżne od innych ptaków oraz zdobyli wiedzę dotyczącą wybranych gatunków. Następnie przedstawiono lot myszołowa zwyczajnego, który bez problemów latał w pomieszczeniu zamkniętym, przy sztucznym świetle nad głowami uczestników. Przeprowadzono konkurs, a ten, kto dobrze odpowiedział, mógł osobiście wypróbować taki przylot drapieżnika do rękawicy. Następnie krótko przedstawiono kury ozdobne, wybrane rasy i ciekawostki z nimi związane. Na koniec pokazu każdy uczestnik mógł podejść bezpośrednio do ptaków, pogłaskać kury ozdobne oraz drapieżniki. Uczestnicy jak i organizatorzy byli pokazem zachwyceni i od razu zaprosili Koło Naukowe Aves do kolejnej współpracy.

1-30

1-31