24-26.04.2015 Targi Hubertus Expo

niedziela 18.10.2015

Przez 3 kolejne dni od 24 do 26 kwietnia Koło Naukowe Aves, wraz z Sekcją Zoologiczną Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach, uczestniczyło w międzynarodowych targach łowiectwa, strzelectwa i rekreacji „Hubertus Expo”. Jako reprezentanci Wydziału Nauk o Zwierzętach dostaliśmy własne stoisko, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Obok zwierząt przyniesionych przez zoologów zasiedli dumnie nasi podopieczni: Ufka- raróg stepowy, Methys- myszołów zwyczajny, Duma- jastrząb Harrisa, Sakrah- jastrząb gołębiarz oraz Gizmo- sowa płomykówka. Oprócz naszych ptaków można było oglądać pokaz w wykonaniu Gniazda Sokolników, największe wrażenie wywołała samica orła przedniego ważąca, jak mówił sam sokolnik, 7 kg!!! Ponadto na targach zobaczyć można było jeszcze wiele ciekawych rzeczy – m.in. pokaz psów myśliwskich, wystawę trofeów, pokazy mody myśliwskiej dla Dian, można było postrzelać z łuku i wiele, wiele innych atrakcji, nie zabrakło również konkursów z nagrodami i kącika dla najmłodszych. Każdy zainteresowany tematyką myślistwa na pewno mógł znaleźć coś dla siebie. Zwiedzający korzystali z okazji zobaczenia ptaków drapieżnych z bliska, nasze stoisko odwiedziło mnóstwo osób (dorosłych i dzieci), które chciały dowiedzieć się o nich więcej. Mamy nadzieję, że choć trochę zdołaliśmy zaspokoić ich ciekawość i zaprocentuje to spotkaniem w przyszłości.

1-27

1-29