23.03.2015 Zajęcia dla dzieci z przedszkola

niedziela 18.10.2015

Dnia 24.03.2015 roku Piotrek, Magda, Wojtek i Marta z KN Aves odwiedzili przedszkole numer 385 na Ursynowie. Towarzyszyły im myszołów zwyczajny Methys, raróg stepowy Ufka oraz płomykówka Zoya. Zajęcia odbywały się z grupą 4-latków. Dzieci były bardzo zaciekawione, słuchały uważnie, powtarzały i starały się zapamiętać wszystko, co mówiliśmy.

Najpierw Piotrek opowiedział o tym, co wyróżnia ptaki drapieżne spośród innych, co jedzą, jak polują i gdzie możemy je spotkać. Następnie Magda omówiła różnice w polowaniu i zachowaniu różnych gatunków, potem Wojtek przedstawił akcesoria sokolnicze, powiedział co do czego służy i jakie to duże ułatwienie. Na koniec części teoretycznej Marta opowiedziała o sowach, kiedy i gdzie możemy je zobaczyć, w jaki sposób polują, rozwiała wątpliwości dzieci co do ich pożywienia oraz znanej wszystkim „mądrości”.

W następnej części zajęć dzieci miały okazję zobaczyć jak lata Methys, a także mogły osobiście ją przywołać, spora część grupy bała się to zrobić, ale z zapartym tchem oglądały jak robią to inni. Dla tych mniej odważnych przygotowaliśmy niespodziankę – loty z sową! Do tego znalazło się więcej chętnych…ale niestety Zoya miała inny pomysł na te zajęcia- zachciało jej się latać i nagle wleciała do jednej z sal i wcale nie zamierzała wrócić! Wzbudziła tym spore zamieszanie wśród dzieci i Pań przedszkolanek. Na szczęście całe zdarzenie skończyło się dobrze – po chwili Zoya siedziała już grzecznie na rękawicy.

Na zakończenie sprawdziliśmy, czy dzieci dużo zapamiętały i aż byliśmy zaskoczeni, bo pamiętały niemal wszystko! To były udane zajęcia i jesteśmy usatysfakcjonowani, że mieliśmy możliwość pomóc w edukacji młodych ludzi (mamy nadzieję przyszłych sokolników!).

1111-10