photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka – Laureatką nagrody „Opus Viridis”

piątek 28.02.2025

wanda-nagrodaNagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego Opus Viridis w kategorii Osobowość 2024 otrzymała Pani prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, nominowana przez regionalną dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku.

Uzasadnienie:

Prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka od roku 1982 związana jest ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W ciągu swojej długoletniej kariery pełniła wiele istotnych stanowisk. Była Kierownikiem Katedry Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt w latach 2003-2012, a także Dziekanem Wydziału Nauk o Zwierzętach w latach 2012-2019. Natomiast w roku 2019 objęła funkcję Dyrektora Instytutu Nauk o Zwierzętach, którą sprawowała do roku 2020. Prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka jest wybitnym naukowcem, którego wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie ekologii i ochrony przyrody, zwłaszcza w kontekście badań nad żubrem europejskim (Bison bonasus) zasługują na szczególne uznanie i wyróżnienie.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę Marszałka Województwa Podlaskiego „Opus veridis” za działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego województwa podlaskiego.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor nagrody.

wandanagroda
9c6f5e3e-6a14-4415-9479-89803fd4e4a3
474917330_1088390153307850_6745906418031581408_n

 zdj. P. Krukowski


Konferencja “Animals in Control”. Trening w dialogu – Eva Bertilsson

piątek 21.02.2025

konferencja agaKonferencja “Animals in Control”. Trening w dialogu – Eva Bertilsson

Data: 1.03.2025
Miejsce: Warszawa SGGW lub online
OrganizatorStowarzyszenie Zwierzęta Ludziom

Zapraszamy na konferencję poświęconą metodzie “Animals in Control”, która rewolucjonizuje podejście do pracy ze zwierzętami. W centrum tej metody znajduje się szacunek dla autonomii zwierząt oraz umożliwienie im podejmowania decyzji w procesie treningu, terapii i opieki.

Podczas konferencji dowiesz się:

  • Jak projektować interakcje, które szanują potrzeby i emocje zwierząt.
  • Dlaczego autonomia zwierząt i podejmowanie wyboru przez nie są kluczowe dla ich dobrostanu.
  • Jak wprowadzić zasady “Animals in Control” w swojej pracy – od codziennych interakcji po zaawansowane treningi.

Prowadząca:
Eva Bertilsson – ekspertka w dziedzinie analizy behawioralnej, szkolenia zwierząt i etycznych praktyk treningowych, współautorka idei Animals in Control.

opłata: 

450,00  – 500,00 

dla studentów WHBiOZ i pracowników INZ wejściówka – kontakt do Pani dr Agnieszki Boruty: agnieszka_boruta@sggw.edu.pl


Gospodarstwo agroturystyczne „Muflonik”

środa 19.02.2025

MuflonikJako gospodarstwo agroturystyczne położone w Karkonoszach, prowadzimy hodowlę owiec różnych ras w tym owiec szerstnych oraz hodowlę różnych ras kóz.
Proponujemy Państwu odbycie praktyk w naszym gospodarstwie i gwarantujemy zakwaterowanie, oraz zwrot kosztów przejazdu.
W razie głębszego zaangażowania się w działalność naszej hodowli zapewniamy również premię finansową.
Zakwaterowanie proponujemy w pokojach z łazienkami oraz dostępem do kuchni.
Więcej danych o naszym gospodarstwie możecie Państwo uzyskać na naszej stronie internetowej www.muflonik.pl
Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 603-946-020 lub 796-819-120
Serdecznie zapraszamy do współpracy,

Zbigniew Król
Miszkowice 15
58-420 Lubawka


BWM_2025 wymiana bilateralna z dofinansowaniem programu Erasmus+

wtorek 18.02.2025

wymianaBiuro Współpracy Międzynarodowej informuje o trwającym naborze dla studentów I i II stopnia na wymianę w sem. zimowym 2025/26 w ramach umów bilateralnych SGGW. Zwracam jednocześnie uwagę na wyjątkową możliwość sfinansowania z programu Erasmus+ mobilności 2 studentów: do National Chung Hsing University na Tajwanie oraz, po raz pierwszy, do Louisiana State University w USA.

W przypadku Louisiana State University grupą docelową są studenci studiów I stopnia z obszaru: food science/agriculture/economy/animal science, posiadający oficjalny certyfikat językowy.


1 marca 2025 r. Dzień Otwarty na SGGW

piątek 7.02.2025

dzien otwarty_IG_post_2025Dzień Otwarty SGGW
1.03.2025, godz. 10:00-15:00
ul. Jana Ciszewskiego 6 w Warszawie

Zapraszamy maturzystki i maturzystów do odwiedzenia kampusu SGGW i udziału w Dniu Otwartym. Podczas wydarzenia poznacie:

  • wszystkie kierunki studiów w SGGW – zarówno te prowadzone w języku polskim, jak i angielskim,
  • zasady rekrutacji,
  • możliwości wyjazdów zagranicznych,
  • perspektywy zawodowe po ukończeniu SGGW,
  • studentów, którzy opowiedzą, jak studiuje się na naszej uczelni.

Podczas Dnia Otwartego spotkacie się z wykładowcami i studentami wszystkich wydziałów, którzy odpowiedzą na wasze pytania dotyczące programów studiów oraz perspektyw zawodowych.

Jaki kierunek wybrać?
Oferta edukacyjna SGGW jest szeroka – większość kierunków dostępna jest dla osób zdających biologię, chemię, matematykę lub geografię. Maturzyści wybierający historię lub język polski również znajdą u nas kierunki społeczno-humanistyczne.

W zależności od przedmiotów zdawanych na maturze nasz doradca pomoże wam dobrać kierunek dopasowany do waszych zainteresowań, umiejętności i planów na przyszłość.

Rekrutacja i wyjazdy zagraniczne
Dzień Otwarty to doskonała okazja, aby poznać szczegółowe zasady rekrutacji. W punkcie Biura Spraw Studenckich dowiecie się, jakie są wymagania formalne, jak obliczane są punkty rekrutacyjne oraz jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu aplikacji.
Opowiemy o możliwościach wyjazdów zagranicznych w ramach programów wymiany studenckiej, dzięki którym możecie zdobywać doświadczenie na renomowanych uczelniach na całym świecie.

Życie studenckie w SGGW
Podczas wydarzenia zobaczycie, jak wygląda życie studenckie w SGGW. Na miejscu porozmawiacie z przedstawicielami Samorządu Studentów oraz członkami kół naukowych i organizacji studenckich. Osoby zainteresowane sportem dowiedzą się więcej o dostępnych sekcjach, a miłośnicy kultury i sztuki poznają ofertę zespołów artystycznych i wydarzeń organizowanych na uczelni.

SGGW uczelnia dostępna
Dla osób wrażliwych sensorycznie przygotowaliśmy pokój relaksu, który pozwoli odpocząć w spokojnych warunkach. Wydarzenie odbędzie się w budynku dostosowanym do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się, aby każdy mógł czuć się swobodnie i komfortowo.

Nie możesz być osobiście?
Osoby, które nie będą mogły przyjechać, zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie wideo prezentacje wszystkich kierunków: YouTube – Kierunki studiów w SGGW

Szczegóły wydarzenia
Więcej informacji na stronie:
www.sggw.edu.pl/dzien-otwarty

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Centrum Wodnego SGGW przy ul. Jana Ciszewskiego 6 w Warszawie.

 


Gość na Wydziale: ZD Kołuda Wielka

wtorek 4.02.2025

KołudawielkaW dniu 29 stycznia 2025 r. na Wydziale Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach zajęć z przedmiotu „Intensywne Systemy Produkcji Zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia pierwszy raz gościli przedstawiciele Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Zakładu Doświadczalnego Kołuda Wielka: Z-CA Dyrektora Zakładu – Pan mgr inż. Łukasz Głowacki oraz Kierownik Zakładu Wylęgu Gęsi – Pan dr inż. Jakub Badowski.

Wykład rozpoczął Pan dr Badowski, który jest wieloletnim kierownikiem wylęgarni i selekcjonerem gęsi. Zapoznał on studentów z historią powstania rasy jaką jest gęś Biała Kołudzka® – temat dotyczył genotypu, utrwalenia wartościowych cech użytkowych gęsi oraz całego cyklu produkcyjnego tego gatunku drobiu. Prezentacja dotyczyła zarówno tuczu gęsi, jak i produkcji nieśnej – szczególnie ciekawe okazały się dane produkcyjne, które mocno zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat.

Następnie  Pan Dyrektor Głowacki przedstawił działalność Zakładu Doświadczalnego Kołuda Wielka opisując przede wszystkim przestrzeń przeznaczoną na odchów gęsi Białej Kołudzkiej® oraz produktów pozyskiwanych od niej. Studenci dowiedzieli się także o historii Stacji Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego w Dworzyskach (którą w 2010 r. włączono w struktury IZ PIB ZD Kołuda Wielka) i zachowawczych ras gęsi oraz kaczek objętych programem ochrony zasobów genetycznych.

Panowie przedstawili na koniec ofertę praktyk, stażu oraz pracy dla studentów i przyszłych absolwentów. Serdecznie dziękujemy za dawkę wiedzy przekazaną podczas wykładu – mamy nadzieję na kolejne tak ciekawe prelekcje!

 

Koluda_dr_Badowski Koluda_broszury
Koluda_dyrektor_Glowacki Koluda_studenci

 


Goście na Wydziale: firmy AdiFeed Sp z o.o. oraz Noack & Co. Gmbh

28.01.W dniu 27 stycznia 2025 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach zajęć z przedmiotu „Intensywne Systemy Produkcji Zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia: Panią dr inż. Paulinę Abramowicz-Pindor z działu badań i rozwoju firmy AdiFeed Sp. z o.o oraz Panią Menedżer Produktu dr Katarzynę Sartowską reprezentującą firmę Noack.

Pani dr Abramowicz-Pindor przedstawiła studentom zagadnienia związane z antybiotykoopornością i fitoncydami. Poruszyła także tematykę zrównoważonej produkcji drobiu w świetle obecnych wymogów stawianych przez UE oraz zapoznała słuchaczy z produktami fitobiotycznymi firmy AdiFeed stosowanymi obecnie przez producentów w odchowie kurcząt. Pani Doktor zorganizowała także mały konkurs, w którym studenci mogli wygrać produkty i gadżety AdiFeed.

Druga część zajęć dotyczyła drogi zawodowej Pani dr Katarzyny Sartowskiej. Pani Doktor przedstawiła studentom możliwości rozwoju kariery poprzez opis różnego rodzaju praktyk, czy staży. Następnie wykład skupił się na firmie Noack & Co. GmbH – jej historii, produktach przez nią oferowanych hodowcom i producentom, a także ofercie stażu dla zainteresowanych.

Serdecznie dziękujemy Pani dr inż. Paulinie Abramowicz-Pindor oraz dr Katarzynie Sartowskiej za wizytę na naszym Wydziale oraz przekazanie studentom zarówno praktycznej, jak i teoretycznej wiedzy dotyczącej współczesnej produkcji zwierzęcej.

AdiFeed_ADICOX AdiFeed_dr_Abramowicz
AdiFeed_studenci_1 Noack_broszura
Noack_dr_Sartowska Noack_studenci

 


Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie