Akademickie Mistrzostwa Polski w ujeżdżeniu – sukces zawodniczki z SGGW

wtorek 25.06.2024

image_123650291Międzywydziałowa współpraca Katedry Hodowli Zwierząt oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej zaowocowała wspaniałym występem na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu w kategorii profi. Niezwykle utalentowana zawodniczka, studentka IV roku Medycyny Weterynaryjnej – Honorata Stromska podjęła się bardzo ambitnego zadania wzięcia udziału w zaciętej rywalizacji sportowej na bardzo wysokim poziomie pomimo udostępnienia jej wierzchowca zaledwie 3 tygodnie przed zawodami. Dziękujemy bardzo całemu Zespołowi Stajni Dydaktycznej SGGW za umożliwienie zorganizowania zgrupowania treningowego przed zawodami i opiekę nad „Rudzikiem” w trakcie przygotowań do startu w AMP w Jeździectwie. Spośród 22 par biorących udział w tegorocznych zmaganiach w kategorii profi (rozgrywanych w konkursach klasy C) para Honorata Stromska z wałachem Fürsten Glück („Rudzik”) uplasowali się na wysokiej 5 pozycji z niewielką przewagą pozostałych zawodniczek na co dzień startujących na swoich wierzchowcach w konkursach wyższych klas na poziomie międzynarodowym. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszą współpracę i medal w przyszłorocznych zmaganiach.

Tekst: Natalia Domańska – Kruppa

image_456 image_123