Dzień Otwarty w ZKP w Sułkowicach

środa 19.06.2024

ZKP SułkowicelogoW dniu 12 czerwca 2024 r. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbył się kolejny Dzień Otwarty. Dla dzieci i młodzieży zostało przygotowanych wiele atrakcji: pokazy sprawności użytkowej psów i koni służbowych, udzielanie pierwszej pomocy weterynaryjnej, prezentacja umundurowania oraz wyposażenie Policji Państwowej z okresu drugiej połowy lat trzydziestych XX wieku, pokaz judo, ABC z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i wyposażenia, konkursy z nagrodami. Wśród licznie przybyłych gości byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Kierownictwo Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowała Zastępca Komendanta ds. Logistycznych Agnieszka Zielińska. Pokaz wyszkolenia psów służbowych obejmował:  pościg za osobą, obronę przewodnika, konwojowanie i legitymowanie osób oraz posłuszeństwo ogólne i pokonywanie przeszkód, a także pracę węchową psów do wyszukiwania zapachów narkotyków. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska promocyjno-edukacyjne, wyposażone w materiały edukacyjne oraz sprzęt specjalistyczny wykorzystywany przez Policję i inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa. Program Dnia Otwartego obejmował strefę edukacyjną, promocyjną, gier i zabaw ruchowych, a także strefę wypoczynku. Każdy z uczestników mógł wynieść coś pozytywnego dla siebie poprzez integrację społeczności szkolnej.

W Dniu Otwartym uczestniczyło Koło Naukowe Atlas (gady, owady, mięczaki), dr Arkadiusz Matuszewski (drób ozdobny) i Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. Tego dnia Zakład Kynologii Policyjnej odwiedziło prawie 1,5 tysiąca osób – uczniów z placówek oświatowych różnego szczebla.

sierż. szt. Aneta Grzyb, asp. szt. Dariusz Ratajczak ZKP, nadkom. Emilia Kuligowska WP, asp. Robert Karyś WD

6-38246 1000013311
1000013315 1000013312