Wizyta studentów w ZKP w Sułkowicach

piątek 7.06.2024

ZKP SułkowicelogoW dniu 6 czerwca 2024 r. studenci z III roku kierunku Hodowla i Ochrona Zwierząt Towarzyszących i Dzikich Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW w Warszawie odwiedzili wraz z Panią dr Katarzyną Fiszdon Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach w ramach przedmiotu „Podstawy szkolenia zwierząt”. Studenci mieli okazję zapoznać się z metodami szkolenia przewodników i psów służbowych obecnie przebywających na kursach specjalistycznych realizowanych przez ZKP. Podczas wizyty studenci obserwowali zajęcia realizowane w ramach kursu specjalistycznego dla psów patrolowo-tropiących do działania bez kagańca na torze przeszkód i na poligonie, naukę chodzenia po śladzie oraz szkolenie psów do wyszukiwania zapachów narkotyków. Z pracą Zakładu Kynologii Policyjnej zapoznała studentów dwójka doświadczonych instruktorów Aleksandra Krześniak i Piotr Mrozowski.

Wizyty studentów SGGW w Zakładzie Kynologii Policyjnej wpisują się w wieloletnią współpracę Uczelni z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, któremu podlega ZKP. Studenci mają także możliwość odbywania praktyk zawodowych na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, co umożliwia im pogłębienie wiedzy na temat metod doboru psów do służby w policji i programu szkoleń. Co roku policjanci – przewodnicy psów policyjnych odwiedzają kampus uczelni w trakcie majowych Dni SGGW i uczestniczą w pokazach wyszkolenia psów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających Uczelnię gości. Studenci z kół naukowych i pracownicy Instytutu Nauk o Zwierzętach biorą udział w Dniach Otwartych w ZKP Sułkowicach – imprezie organizowanej dla dzieci i młodzieży z okolicznych przedszkoli i szkół różnych szczebli.

07832e7f-e952-4ffd-8b7d-bda1678af925