Dni SGGW 2024 już za nami

sobota 1.06.2024

DniSGGW24W trakcie trwania tegorocznych Dni SGGW dopisywała pogoda, wiec tłumy gości odwiedziły nasz kampus w piątek 17 maja i w sobotę 18 maja 2024 r. Szczególnie dużo działo się na stoisku Instytutu Nauk o Zwierzętach oraz Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym pokazy zwierząt, porady, konkursy zorganizowane przez  Koło Naukowe Zoologów, Koło Atlas, Koło Zwierząt Doświadczalnych i Laboratoryjnych, Koło Hodowli i Żywienia Zwierząt, Międzywydziałowe Koło Nanobiotechnologii, Koło Aves, Pracownię Pszczelnictwa – degustacja miodów, Stowarzyszenie Miłośników Żubrów, Samorząd Studencki, Stajnię Dydaktyczną.  Na naszym stoisku goście zobaczyli owce i kozy z RZD Żelazna, przepiórki – ptaki dorosłe i jednodniowe pisklęta, myszy o zróżnicowanym umaszczeniu, zwierzęta egzotyczne: ślimaki, płazy, gady, pajęczaki, gryzonie z Koła Naukowego Zoologów i z Koła Atlaskury jedwabiste oraz ptaki drapieżne z koła naukowego Aves, ryby z Samodzielnego Zakładu Ichtiologii i Biotechnologii w Akwakulturze, kury ras ozdobnych i miniaturowe kaczki, dwie rasy pszczół i kuce należący do Stajni Dydaktycznej SGGW. W sobotę największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wyszkolenia psów policyjnych z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, koni policyjnych z Ogniwa Konnego Sekcji Konnej Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, pokaz lotów ptaków szponiastych Koła Aves  i pokaz polskich ras psów. Furorę robiła joga z kozami, przez dwa dni ćwiczyło ok. 60 osób.

zdjęcia: SGGW, M. Ciuła