Gość na Wydziale: firma Agro Smart Lab
W dniu 20 listopada 2023 r. gościliśmy na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt w ramach zajęć z przedmiotu „Intensywne Systemy Produkcji Zwierzęcej” realizowanego dla studentów kierunku Zootechnika studiów II stopnia Pana Piotra Sosnowski, dyrektor ds. sprzedaży firmy Agro Smart Lab. Agro Smart Lab to centrum badawczo-wdrożeniowe łączące nowe technologie z wiedzą i doświadczeniem ekspertów z branży rolniczej. Jednym z głównych celów działalności firmy jest stałe poszukiwanie oraz wdrażanie nowych rozwiązania, które ułatwiają produkcję rolną. Agro Smart Lab współpracuje z wieloma jednostkami badawczymi zarówno w kraju, jak i za granicą oraz aktywnie wspiera startupy zajmujące się tworzeniem nowych technologii. Firma jest wyłącznym dystrybutorem generatorów kwasu podchlorawego firmy Kirkmayer z licencją na produkcję oraz dystrybucję środków biobójczych siostrzanej spółki Bio ActiW. W trakcie prezentacji Pan Piotr zapoznał studentów z gamą produktów z serii Bio ActiW® Vet, których głównym składnikiem biologicznie czynnym jest wcześniej wspomniany kwas podchlorawy. Kwas podchlorawy
to uniwersalny środek biobójczy eliminujący wszelkiego rodzaju wirusy, bakterie, grzyby, algi, pleśnie, glony jednokomórkowe. Jest naturalnie wytwarzany przez organizm człowieka i zwierząt. W trakcie infekcji, kiedy układ odpornościowy jest atakowane przez bakterie i inne drobnoustroje, natychmiast reaguje, wysyłając neutrofile (białe ciałka krwi) do miejsca inwazji. Neutrofile inicjują reakcję produkcji kwasu podchlorawego do zwalczania patogenów.
Jak wielokrotnie zostało wspomniane w trakcie zajęć oferowane produkty są:
- w 100% biodegradowalne,
- w 100% wytworzone z naturalnych składników,
- bez karencji, nie pozostawią żadnych pozostałości w organizmie,
- są nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt, roślin oraz środowiska naturalnego,
- hipoalergiczne i bezpieczne (nie powodują poparzeń).
Składamy serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Sosnowskiemu za przedstawienie najważniejszych osiągnięć firmy i podzielenie się swoją praktyczną wiedzą ze studentami Wydziału Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt SGGW.