ZAPROSZENIE NA PRELEKCJĘ

czwartek 30.01.2020

Logo-PTG-cale-1Polskie Towarzystwo Genetyczne, oddział warszawski zaprasza na prelekcję pt. Ginący rycerze naszych lasów ― genetyka w ochronie krajowych gatunków kuraków, którą wygłosi Pan dr hab. Robert Rutkowski. Pan Dr hab. Robert Rutkowski, profesor nadzwyczajny, od blisko 20 lat związany z Pracownią Technik Molekularnych i Biometrycznych Muzeum i Instytutu Zoologii PAN. Specjalizuje się w molekularnej genetyce populacyjnej i ekologii molekularnej.  Zainteresowania naukowe skupiają się wokół wykorzystania danych genetycznych w ochronie gatunków zagrożonych. Przede wszystkim interesuje go, w jaki sposób zmiany wprowadzane w środowisku przez człowieka wpływają na zmienność genetyczną naturalnych populacji.  Zajmuje się różnymi grupami organizmów, poczynając od bezkręgowców, na przykład motyli, a kończąc na ssakach, na przykład szakalach złocistych. Jednak od wielu lat głównym obiektem badań są ptaki. Jednym z wiodących tematów w jego pracy jest genetyka populacyjna krajowych gatunków kuraków leśnych.

gruszczyńska