Współpraca Wydziału z Kansas State University

wtorek 10.07.2018

Robert1Współpraca Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW z Kansas State University przynosi wymierne efekty. Trzy lata temu pracownicy, doktoranci i studenci WNZ brali udział w ocenie 30 suchych karm dla psów. Próbki karm różniły się wielkością, kształtem, kolorem. Ankietowani – właściciele psów – musieli wskazać 5 próbek ocenionych pozytywnie i 5 negatywnie pod katem wyglądu karmy. Badania wykazały, że preferowano brązowe granulki o tradycyjnym kształcie i średniej wielkości. Natomiast granulki o rozmiarze ekstremalnie małe lub ekstremalnie duże, o nietypowym kształcie oraz w kolorze jasno brązowym nie spotkały się z akceptacją respondentów.

zdj. auremar, BigStock.com

Wyniki opublikowano w Animal 2018, 8, 79; doi:10.3390/ani8060079