Warszawskie Dni Akwarystyki

wtorek 16.05.2017

WDAZapraszamy na Warszawskie Dni Akwarystyki, największe wydarzenie akwarystyczne w historii Warszawy, które odbędzie się w dniach 20-21 maja 2017r. w budynku 23 Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie.

W ramach nadchodzącej, czwartej edycji wydarzenia przewidziano kilka inicjatyw:

IV Warszawska Konferencja Akwarystyczna

Konferencja naukowa poświęcona hodowli i ochronie organizmów wodnych o przeznaczeniu akwarystycznym. Prezentowane są na niej wyniki prac studentów i pracowników naukowych polskich uczelni wyższych.

Międzynarodowa Wystawa Akwariów

Największa wystawa akwarystyczna w Warszawie ukazująca różnorodność zwierząt wodnych i środowisk z różnych zakątków świata.

Konkursy

W trakcie Warszawskich Dni Akwarystyki odbędzie się kilka konkursów skierowanych zarówno do aktywnych uczestników Konferencji i Wystawy, jak i zwiedzających.

Są to: Mistrzostwa Krewetek Akwariowych, Konkurs Aranżacji (Aquascaping), Konkurs Wiedzy Akwarystycznej, Sesja Młodych Ichtiobiologów, Konkurs na Najciekawsze Akwarium WDA oraz konkurs Akwarium dla Przedszkolaka.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na www.WarszawskieDniAkwarystyki.pl oraz na Facebooku: www.fb.com/AkwaWawa

Celem Warszawskich Dni Akwarystyki jest zapoznanie uczestników z problemami biologii i ochrony gatunkowej organizmów wodnych i ich środowiska, a także umożliwienie zdobycia cennych kontaktów, przydatnych w realizacji celów życiowych
i naukowych.

Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów, młodzieży szkolnej, pracowników naukowych, akwarystów oraz osób zainteresowanych tematyką akwarystyki, inżynierii środowiska, ochrony przyrody i polskich wód.

Termin i godziny otwarcia:
20-21 maja 2017
w godzinach 10,00 – 17,00