XXX Letnia Szkoła Metodologii Nauk Empirycznych

środa 18.01.2017

ligi-wip-largeWydział Inżynierii Produkcji SGGW – Katedra Podstaw Inżynierii, Polskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej, Oddział Terenowy w Warszawie zapraszają na XXX Letnią Szkołę Metodologii Nauk Empirycznych w Zakopanem. Metodologia nauk empirycznych jest nauką o nauce, wspólną dla wszystkich dyscyplin naukowych, zajmujących się badaniem przyrody i doskonaleniem techniki. Znajomość choćby podstawowej problematyki metodologii nauk jest niezwykle praktycznie przydatna każdemu, kto zamierza podjąć badania naukowe lub już takie realizuje, a szczególnie tym młodym ludziom, którzy poważnie traktują swój przyszły udział w naukowej twórczości. Warto podkreślić, że tematy badawcze zrealizowane poprawnie pod względem metodologicznym, mają większą szansę na wdrożenia, co dzisiaj tak bardzo liczy się przy ocenianiu dorobku naukowego osób lub dyscyplin. Celem Szkoły Metodologii Nauk Empirycznych było od zawsze dostarczanie uczestnikom wiedzy o metodach badań naukowych, wykraczającej poza programy studiów wyższych. Wiedzy, która ułatwi im i przyspieszy uzyskiwanie wartościowych wyników badań oraz przygotowuje do formułowania i rozwiązywania problemów, wartościowych dla nauki oraz istotnych ze względu na możliwość uzyskiwania stopni i tytułu naukowego. Zapraszamy do uczestnictwa w Szkole, na której ponad 60% czasu zajęć objętych jej programem stanowią wykłady, przygotowywane przez uznanych specjalistów. Do tradycji Szkoły należy także możliwość dyskutowania z wykładowcami problemów, z którymi uczestnicy spotykają się w swych pracach, konsultowania zagadnień prezentowanych w referatach i posterach, także poza programem zajęć.

Prof. dr hab. Małgorzata Jaros

Naukowy Kierownik Szkoły