photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Dni SGGW 2016

wtorek 31.05.2016

WP_20160521_12_04_50_ProZakończyły się Dni SGGW, Wielka Majówka, która w roku jubileuszu 200-lecia SGGW i tradycji kształcenia rolniczego na ziemiach polskich, miała szczególnie uroczysty charakter. Dni SGGW trwały od czwartku 19 maja do soboty 21 maja na terenie kampusu SGGW, a w niedzielę 22 maja w Łazienkach Królewskich.  Jak co roku nasz Wydział prezentował się wspaniale. Od soboty można było oglądać wiele zwierząt, w tym zwierzęta gospodarskie (krowa, owce, kozy, świnie) grające w filmach i reklamach, kury ozdobne, zwierzęta laboratoryjne, przepiórki, króliki, szynszyle, tchórzofretki, owady, płazy i gady z Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego WNZ, płazy i gady z Pracowni Herpetologicznej, a także można było wydoić krowę Melanię i podziwiać indyka oraz gęsi kubańskie z Sekcji Drobiarskiej Koła Naukowego Hodowców Zwierząt Gospodarskich, a także wziąć udział w konkursach o jajach i produktach pochodzenia zwierzęcego. Studenci z Koła Naukowe Aves prezentowali ptaki drapieżne oraz akcesoria sokolnicze. Była możliwość uzyskania porady dotyczącej prawidłowego żywienia psów i kotów (Koło Żywienia Zwierząt WNZ, firma Hills), zobaczyć bakterie i dowiedzieć się wszystkiego o nanocząstkach (Koło Bioinżynierii Zwierząt), poznać tropy i kości wolno żyjących zwierząt i załadować żubra-zabawkę na samochód (Stowarzyszenie Miłośników Żubrów). Sobota była dniem pokazów wyszkolenia psów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach oraz koni policyjnych z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji, które zgromadziły tłumy widzów. Jak co roku psy ratownicze z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Kęty, skupiły uwagę dzieci i dorosłych, najmłodsi bawili się z psami, uczestniczyli też w rysunkowym konkursie o ratownictwie.

Pracownicy Zakładu Hodowli Drobiu oraz studenci kierunku Zootechnika, jak co roku na swoim stoisku edukowali zwiedzających Dni SGGW na temat jakości jaj (oznakowanie jaj, czyje to jajo?, od czego zależy barwa żółtka?), żywienia czy utrzymania kur oraz jakości i kolorystyki piór ptasich. Prezentowano kolekcję kur ozdobnych cieszących się dużym zainteresowaniem, w szczególności kogut rasy Ayam ketawa uparcie śmiejący się ze wszystkich, czym rozbawiał do łez.

W sobotę o godz. 13.00 odbył się pokaz ptaków (sokół wędrowny, sokół raróg, jastrząb harrisa, sowa płomykówka) oraz ich mistrzostwo lotu, cieszący się ogromnym zainteresowaniem ze strony obserwatorów. Raróg, jastrząb harrisa oraz płomykówka pokazały swoje piękno oraz umiejętności lotu. W tym roku studenci starali się wzbogacić pokaz o współpracę ptaków i konia ze Stajni Dydaktycznej SGGW, który wymagał dużej pracy i samego zaufania w relacji ptak/człowiek/koń. Po samym pokazie nawiązano liczne znajomości oraz współpracę z instytucjami.

Kolejną atrakcją były „brody pszczele”, a także pokaz posłuszeństwa psów obedience i możliwość konnej jazdy SJ „Szarża”. Dla najmłodszych zwiedzających Dni SGGW były liczne konkursy i malowanie twarzy.

W dniach 21-22 maja, w ramach tegorocznych Dni SGGW, odbywały się III Warszawskie Dni Akwarystyki, które w budynku naszego Wydziału zgromadziły licznych zainteresowanych gatunkami zwierząt hodowanych w akwariach (ryby, raki, krewetki). Można było zobaczyć wspaniałe aranżacje akwariów, a w nich przepiękne gatunki roślin i zwierząt.


Wybory przedstawicieli do Rady Wydziału

logoWNZSzanowni Państwo, w dniu 7 czerwca (wtorek) odbędą się wybory przedstawicieli do Rady Wydziału na kadencję 2016-2020. Z grupy pozostałych nauczycieli akademickich (nie posiadających stopnia dr hab.) wybieramy 11 przedstawicieli, natomiast z grupy pozostałych pracowników Wydziału wybieramy 5 przedstawicieli. Obowiązuje stan zatrudnienia z dnia 31.03.2016r.

Wtorek  7.06. godz. 10,00: wybory z grupy pozostałych nauczycieli akademickich – sala Rady Wydziału

Wtorek 7.06. godz. 13,00:  wybory z grupy pozostałych pracowników Wydziału – sala Rady Wydziału


Sukces studentów z Koła Naukowego AVES

logo_aves_piorko_1W dniu 19 maja 2016r. (tuż przed dniami SGGW) członkowie Koła Naukowego Aves czynnie uczestniczyli w XXI Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych, organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Nasi studenci zajęli bardzo wysokie miejsca tj.:
I miejsce w sekcji hodowlanej:
OBSERWACJE ZACHOWAŃ TOKOWYCH SOKOŁA WĘDROWNEGO W WARUNKACH HODOWLANYCH, autorstwo: Renata Tobolova, Piotr Wietrow
III miejsce w sekcji biologii:
CZYNNA OCHRONA SĘPA PRZYLĄDKOWEGO (GYPS COPROTHERES) W ORGANIZACJI VULPRO W RPA, autorstwo: Małgorzata Wiewióra
Gratulujemy!!!

 

 

 

 

Wrocław 3
Wrocław2
Wrocław 1

Konferencja „Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku – hodowla, etyka, śmierć i przeznaczenie”

środa 25.05.2016

propo3Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji „Praktyki wobec zwierząt w XXI wieku – hodowla, etyka, śmierć i przeznaczenie”, która odbędzie w Poznaniu w dniach 30.09. – 01.10.2016 r.
Celem tegorocznej konferencji jest stworzenie sposobności do interdyscyplinarnej dyskusji nad różnorodnymi praktykami traktowania zwierząt zarówno hodowlanych, laboratoryjnych jak i domowych.
Ponadto, będzie to okazja do spotkania się społeczności nauk humanistycznych, jak i szeroko pojętych nauk przyrodniczych, dla których problem traktowania zwierząt jest na dobre wpisany w ich codzienność na dobre wpisał się w ich życie.

Zaproszenie do udziału w konferencji przyjęli naukowcy z największych ośrodków naukowych w Polsce, a także praktycy pracujący w organizacjach i stowarzyszeniach pozarządowych. Mamy nadzieję, iż konferencja będzie nie tylko doskonałym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także miejscem do podjęcia dyskusji i refleksji nad relacją człowiek-zwierzę.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na stronie:

www.praktykiwobeczwierzat.pl

Gorąco zapraszamy do udziału.

Do zobaczenia w Poznaniu!
dr hab. Hanna Mamzer, prof. UAM, dr hab. Małgorzata Kotwicka, prof. UM, prof. dr hab. Michał Musielak


Plebiscyt Mistrz Edukacji SGGW

poniedziałek 23.05.2016

logoWNZW czasie trwania tegorocznych Dni SGGW poznaliśmy laureatów Plebiscytu Mistrz Edukacji SGGW. Dziękujemy wszystkim studentom WNZ za zgłoszenie licznej grupy nauczycieli akademickich do Plebiscytu. Wydziałowym Mistrzem Edukacji została Pani Prodziekan dr hab. Justyna Więcek, wyróżnienie dla Mistrza Oryginalności otrzymała Pani dr hab. Martyna Batorska, a wyróżnienie dla Mistrza Kół Naukowych otrzymał Pan dr Marcin Gołębiewski. Serdecznie gratulujemy.

WP_20160521_15_35_06_Pro (2)


Sukces naszych Studentów

sobota 21.05.2016

logominiW czwartek, 19 maja 2016r. członkowie Koła Naukowego Żywienia Zwierząt wzięli udział w XXI Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowych, organizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Referat Piotra Turzyńskiego i Mateusza Zalewskiego „Wpływ dodatku krzemowo – wapniowej skały osadowej (opoki) na stan zdrowia, wielkość przyrostu, masę ciała wybranych narządów wewnętrznych Przepiórki japońskiej” zajął wysokie, 2 miejsce w Sekcji Hodowli Zwierząt. Gratulujemy!

image1 image2
image3 image4

Oferta pracy

piątek 20.05.2016

gg


Warszawskie Dni Akwarystyki 21 i 22 maja 2016r.

wtorek 17.05.2016

Akwa    Warszawskie Dni Akwarystyki to:

- Największe wydarzenie akwarystyczne w Warszawie

- Jedyna konferencja naukowa w Polsce poświęcona akwarystyce

- Prawdopodobnie największa wystawa akwarystyczna w Polsce:

- 50 wystawców zaprezentuje około 100 zbiorników o łącznej pojemności przekraczającej 10 000L, które pomieszczą ponad 500 ryb, skorupiaków i mięczaków

- Zaprezentujemy m.in. polskie gatunki ryb takie jak szczupak, węgorz czy cierniczek.

- Nie zabraknie zwierząt egzotycznych takich jak płaszczki, arowany, wężogłowy, prapłetwce, pielęgnice, bojowniki czy gupiki. Pojawią się również skorupiaki – krewetki i raki z różnych stron świata

- Warsztaty akwarystyczne prowadzone przez czołowych polskich akwarystów

- Możliwość spotkania i nawiązania współpracy z ciekawymi ludźmi

Liczne konkursy z nagrodami, jak np. II Konkurs Wiedzy Akwarystycznej, Warsaw Aquascaping Contest, Najlepsze Akwarium Warszawskich Dni Akwarystyki, Akwarium dla przedszkolaka oraz konkursy fotograficzne.

Weź udział i wygraj swoje własne akwarium!

Wstęp wolny.
Zapraszamy w sobotę i niedzielę 21-22 maja do Budynku 23 Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW przy ulicy Ciszewskiego 8 w Warszawie (godziny otwarcia wystawy 10.00-16.00).


Następna strona »

Wydział Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie