7,14,21.05.2015 Spotkanie edukacyjne – pokaz lotów ptaków drapieżnych na SGGW dla dzieci ze szkoły podstawowej nr 330

niedziela 18.10.2015

W czwartki 7, 14 i 21 maja 2015r. na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbywał się cykl spotkań edukacyjnych, w którym wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 330. Zajęcia prowadzone były przez członków Koła Naukowego Aves, a ich tematyka obejmowała zagadnienia związane z biologią, ekologią i ochroną ptaków drapieżnych. Atrakcją dla dzieci był pokaz ptaków drapieżnych. Dzieci miały możliwość zobaczyć ptaki z bliska, dotknąć je, a nawet obserwować podczas lotu. Prezentowanymi gatunkami były: myszołów zwyczajny, raróg stepowy, sokół wędrowny, kruk oraz krogulec. Uczestnicy zapoznali się z wyglądem woliery – obiektu przeznaczonego do chowu i hodowli sokoła wędrownego. Pod koniec zajęć odbył się konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Dzieci oraz ich opiekunowie byli usatysfakcjonowani spotkaniami oraz wyrazili chęć ponownego udziału w podobnym wydarzeniu.

1-37