27.01.2015 Warsztaty z szycia akcesoriów sokolniczych

niedziela 18.10.2015

Dnia 27 stycznia 2015 na Wydziale Nauk o Zwierzętach w budynku 23 odbyły się zajęcia z przedmiotu Proekologiczne Podstawy Chowu Zwierząt – Ptaki Drapieżne dla studentów II stopnia z kierunku Zootechnika. Zajęcia te były kontynuacją zagadnienia mającego na celu przybliżyć uczniom tematykę sokolnictwa oraz polowania z ptakami łowczymi, z czym parę tygodni wcześniej mieli okazję zapoznać się będąc w Stacji Badawczej Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu. Głównym zamierzeniem zajęć prowadzonych przez członków Koła Naukowego AVES (Renátę Tobolovą i Pawła Kosiarza) było zaprezentowanie studentom sposobu wyrobu podstawowych akcesoriów sokolniczych – pęt. Po krótkim wstępie do tematyki zajęć przystąpiliśmy do wspólnego wytwarzania skórzanych pęt. Wykonanie zostało najpierw zaprezentowane studentom, a następnie oni sami rozpoczęli wytwarzanie ich, oczywiście pod naszą baczną obserwacją i przy niewielkim udziale naszej pomocy. Po zajęciach praktycznych i po odpowiedzi studentom na ich pytania zajęcia zakończyły się. Mamy nadzieję, że w pewnym stopniu przybliżyliśmy im daną tematykę i zaznajomiliśmy z nią, a także liczymy na to, że w przyszłości będziemy kontynuować współpracę przy organizacji tego typu zajęć.