25.01.2015 Zajęcia dla studentów

niedziela 18.10.2015

Dnia 25 stycznia 2015 roku członkowie naszego koła przedstawili prelekcję dla studentów hodowli i ochrony zwierząt towarzyszących i dzikich na temat sokolnictwa i utrzymywania ptaków drapieżnych. Podczas prelekcji studenci poznali historię i definicję sokolnictwa, zapoznali się z gatunkami ptaków drapieżnych wykorzystywanych w sokolnictwie, dowiedzieli się jak wygląda codzienny trening z ptakiem i ich hodowla oraz na czym polegają łowy z sokołami i jastrzębiami. Mieli też okazję przyjrzeć się z bliska naszym podopiecznym – płomykówka Gizmo i jastrząb Harrisa Duma zrobiły na studentach wrażenie.

1115